همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، علی باقری در یکی از دیدارهای خود در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ترمز با مورات نورتالو وزیر امور خارجه قزاقستان با توجه موضوعات مورد توجه مشترک در زمینه روابط دوجانبه و حوزه گفتگو و مبادله کنید نظر داد

رئیس سازمان دیپلماسی تاکید کرد: آیه الله رئیسی از ابتدای ریاست جمهوری خود به سیاست خارجی و تعامل با کشورهای مختلف جهان در راستای برقراری ثبات، صلح و امنیت پایدار اهمیت زیادی می داد و در این راستا برای همسایگان و منطقه و مسلمانان اهمیت ویژه ای قائل بود. کشورها.

باقری خاطرنشان کرد: امروز همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است و معتقدیم هر چه کشورهای منطقه نزدیک تر داریم، ما منطقه ای امن تر و با پایدارتر خواهد داشت.

او نقطه شروع است سیاست دکتر رئیسی این محله را یک اعتماد متقابل سیاسی خواند که باعث ایجاد روابط پایدار بین همسایگان با روابط اقتصادی قوی می شود.

وی با اشاره به فرصت‌ها و برخی چالش‌ها در روابط کشورهای منطقه، تاکید کرد: برای عبور موفق از مشکلات، چالش‌ها و اختلافات باید همواره گفت‌وگو داشته باشیم. عنوان شده است بیایید یک اصل را بین خودمان حاکم کنیم.

باقری تاکید کرد: مهم ترین تهدید کنونی در منطقه جنایت و نسل کشی صهیونیست ها در غزه است و مقابله با تهدید صهیونیست ها و کمک به مردم مظلوم غزه هم وظیفه انسانی و هم اسلامی ماست و حرکت در مسیر غزه است. تضمین ثبات و امنیت منطقه».

معنی نورتالومعاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قزاقستان نیز شهادت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایران را تسلیت و همدردی دولت و ملت کشورش اعلام کرد.

وی با اشاره به خاطره خوب سفر دکتر رئیس جمهور و شهید وزیر امور خارجه به قزاقستان تاکید کرد: باید با تلاش مشترک مسیر ایشان را در توسعه روابط در راستای منافع و امنیت دو کشور ادامه دهیم.

وی افزود: عزم ما برای همکاری نزدیک با تهران راسخ است و در عرصه های منطقه ای در حمایت از یکدیگر شرکای خوبی هستیم.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *