برگزاری رویداد «مدرسه، منزل، تعالی محصل» برای افزایش مشارکت خانواده‌ها در مدارس

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش عاطفه مدبرنژاد وی در مراسم اختتامیه رویداد ملی «مدرسه، خانه، تعالی دانش آموز» با اشاره به اهمیت و جایگاه خانواده از منظر رئیس جمهور شهید، اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی شهید رئیس جمهور آیت الله رئیسی است. سخنرانی در سازمان ملل تعهد به خانواده بود. وی نهضت تعهد به خانواده را یکی از محورهای اصلی جریان سازی و گفتمان سازی در جهان مطرح کرد و از همه رهبران جهان خواست تا پیگیر کار این جنبش باشند.

وی در تکمیل سخنان خود به ضرورت تعامل خانه و مدرسه اشاره کرد و افزود: تعامل خانه و مدرسه می تواند ما را در ایجاد و تقویت فضای آموزشی مثبت، کارآمد و مؤثر برای تحصیل دانش آموزان و فرزندان این مرز و بوم یاری کند. همچنین. تحقیقات مختلف ثابت کرده است که تعامل بین خانه و مدرسه می تواند میزان موفقیت دانش آموزان را افزایش دهد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان در تشریح هدف از برگزاری رویداد «مدرسه، خانه، تعالی دانش آموزی» اظهار کرد: در راستای اجرای راهکار 4-4 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در خصوص افزایش مشارکت خانواده ها در فرآیندهای آموزشی و آموزشی مدارس، رویداد ملی مدرسه، خانه، تعالی دانش آموزی برگزار شد.

مدبرنژاد وی از استفاده از داده های رویداد ملی «مدرسه، خانه، تعالی دانش آموز» در سیاست های آموزش و پرورش خبر داد و گفت: رویداد ملی «مدرسه، خانه، تعالی دانش آموز» به اینجا ختم نمی شود؛ هدف ما این است که یافته های این رویداد ملی را به حوزه سیاست آموزشی و تربیتی مرتبط کنیم تا از داده های این حوزه در سطح ستاد نیز استفاده شود. امید است آثار شما در این رویداد ملی منشأ خیر و برکت در نظام تعلیم و تربیت باشد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *