درود از شهر کویر و قنات بر لیگر

به گزارش میهن تجارت، دو تیم فوتبال چادرملو اردکان و دریا کاسپین بابل شب گذشته – دوشنبه بیست و یکم خرداد ماه – در ورزشگاه شهید نصیری یزد که مملو از تماشاگر و تماشاگر بود به مصاف یکدیگر رفتند. جای سوزن انداختن نیست شاگردان سعید اخباری در تیم چادرملوی اردکان برای صعود به لیگ برتر و شاگردان داوود سید عباسی در تیم دریای خزر بابل برای بقا در لیگ مقابل یکدیگر صف آرایی کردند.

سید علی یحیی زاده در آخرین لحظات نیمه اول سند صعود تیم فوتبال چادرملو به لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران را امضا کرد تا پس از گذشت 18 سال از اولین و آخرین حضور تیم فوتبال شهید قندی استان یزد بار دیگر به نقشه جغرافیایی فوتبال ایران بازگردیم. .

تیم فوتبال چادرملوی اردکان دوشنبه شب با نتیجه یک بر صفر مقابل دریای کاسپین بابل و به لطف نتایج بهتر در بازی رو در رو مقابل فجر سپاسی شیراز که با آنها در رده سوم جدول مساوی شده بود به پیروزی رسید. صعود به لیگ برتر، در رده دوم جدول لیگ آزادگان در فصل 93-1393. او را به منظور حضور قرار دادند بیست و چهارم قهرمانی در لیگ برتر

اولین و آخرین حضور نماینده یزد در لیگ برتر 20 سال پیش بود که تیم فوتبال شهید قندی وارد این لیگ شد و تنها یک سال دوام آورد و به لیگ یک سقوط کرد. از آن سال تاکنون این استان هیچ نماینده ای در لیگ برتر نداشته است. و هواداران متعصب و خونگرم یزدی در حسرت حضور در لیگ بودند که این ناکامی و رویای آنها به پایان رسید.

درود از شهر کویر و قنات بر لیگر

نماینده استان یزد اگرچه با توجه به پیروزی فجر سپاسی شیراز مقابل پارس جنوبی جم با این تیم در جدول مسابقات قرار گرفت اما به لطف برتری در بازی رودررو (رفت و برگشت) مقابل فجری. ، توانست در رده دوم جدول و به عنوان تیم دوم لیگ یک قرار گیرد. لیگ برتر صعود خواهد کرد.

شرکت معدنی چادرملوی اردکان فصل گذشته با خرید امتیاز لیگ یک قشقایی شیراز وارد عرصه تیم داری شد و در حالی که این باشگاه با سعید اخباری برنامه ای سه ساله برای صعود به سطح اول فوتبال کشور تدوین کرده بود، این تیم در دومین سال حضور در لیگ آزادگان. موفق به صعود به لیگ برتر شد.

درود از شهر کویر و قنات بر لیگر

در جدول پایانی لیگ اول فوتبال باشگاه های ایران در فصل 1402-1403 تیم فوتبال خیبر خرم آباد با 77 امتیاز قهرمان شد و چادرملوی اردکان یزد به همراه فجر سپاسی شیراز با 73 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. تفاضل گل متفاوت خیبر خرم آباد و چادرملو راهی لیگ برتر می شوند.

در آن سال تیم فوتبال شهید قندی با تیمی جوان و با قهرمانی در مسابقات لیگ دسته اول به سطح اول لیگ برتر فوتبال صعود کرد اما خانه تکانی این تیم نه تنها سودی برای آنها نداشت، بلکه شرایط را هم مهیا کرد. برای سقوط این تیم به لیگ دسته اول. چادرملو که در سال 1400 تأسیس شد، اکنون برای اولین بار به لیگ برتر ایران صعود کرده است. چهل و ششم تیم بی نظیر این لیگ از بدو تاسیس (1380). این دومین حضور استان یزد در لیگ برتر پس از شهید قندی (1383-1394) خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *