پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳

معاملات بورس اوراق بهادار تهران در آینه آمار و ارقام

تابلوی بورس تهران ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق های سرمایه گذاری مشترک) را روز دوشنبه 3 هزار و 355 میلیارد تومان نشان داد. این تابلو همچنین حجم معاملات 6.2 میلیارد سهم را در روز دوشنبه نشان می دهد.


بیشتر بخوانید: حسن روحانی: طی 8 سال شاخص بورس بیش از 20 برابر شد


از سوی دیگر بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از ورود سرمایه آنها به بورس دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه، ورود 311.7 میلیارد تومان پول واقعی به سهام، حق تقدم و صندوق های سرمایه گذاری را نشان می دهد.
پیش بینی بازار سهام در روز سه شنبه 15 تیر 1403

اهالی تالار شیشه ای همواره تحرکات نیم دلاری را با دقت دنبال کرده اند. در حال حاضر نیم دلار در اوج 42 هزار و 950 تومان قرار دارد و احتمال عبور آن از مرز 43 هزار تومان تا پایان هفته کاری بسیار زیاد است. از سوی دیگر با نزدیک شدن به روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی، گمان می رود تمرکز سرمایه گذاران و معامله گران به سمت عامل همیشه مهم عدم ثبات دلار معطوف شود.

موضوع مهم دیگری که بر ارزش سهام تأثیر می گذارد، نرخ سود بانکی است. نرخ بازدهی اوراق خزانه به طور غیررسمی به عنوان نرخ بهره موثر بر ارزش سهام شناخته می شود. کاهش نرخ بازده ذخایر نقدی زیر 30 درصد از دیگر عواملی است که بر جریان معاملات بورس تهران اثر مثبت خواهد داشت.

بنابراین در راستای پیش بینی بورس تهران به نظر می رسد فضای مثبت با شیب ملایم بر کل معاملات بورس تهران حاکم شود.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *