از جایگاه ایران در میان بزرگترین تولیدکنندگان غلات آسیا تا اشتغال ۱۷ هزار زندانی

ناصر جعفرقلی، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان وی به مناسبت هفته قوه قضائیه اشتغال را مهمترین گام در روند تربیت و اصلاح زندانیان دانست و اظهار داشت: اگر به اشتغال کامل در جامعه برسیم بسیاری از مشکلات و معضلات کاهش می یابد.

وی افزود: یکی از اهداف اساسی بنیاد تعاون زندانیان ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان واجد شرایط است تا زندانی پس از خروج از زندان شغلی داشته باشد و بتواند امرار معاش کند و همچنین از چرخه تکرار جرم و بازگشت زندانی به زندان جلوگیری شود

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان تصریح کرد: زندانیان قابل توجهی یا با حضور در کارگاه های فعال در زندان ها و یا با تحصن در زندان مشغول به کار هستند به طوری که هم اکنون حدود 17 هزار نفر به دلیل داشتن شرایط لازم در کارخانه های سراسر کشور باید دوران محکومیت خود را بگذرانند. کشور خارج از زندان شروع به کار کرد.

جعفرقلی درباره اعطای وام خوداشتغالی به زندانیان و حمایت از کارآفرینان برای توسعه اشتغال زندانیان خاطرنشان کرد: کارآفرینانی که قصد استفاده از نیروی کار زندانیان را دارند می توانند بر اساس تبصره 18 قانون بودجه سال 1402 از تسهیلات ارزان قیمت بانکی استفاده کنند. تا جایی که امکان دارد برای زندانیان شغل ایجاد کند. البته در این زمینه موانع قانونی مانند واریز وثیقه خارج از توان کارآفرین وجود دارد که در سیاست های جدید به دنبال رفع آن هستیم.

وی درباره میزان دستمزد زندانیان شاغل در زندان ها و تفاوت آن ها با نرخ تورم گفت: به دنبال این هستیم که حقوق این زندانیان با خارج از زندان همخوانی داشته باشد و حداقل دستمزد کارگران به کارگران پرداخت شود. زندانیان، اکنون برای رسیدن به این هدف، اگر دولت 20 درصد افزایش حقوق را اعمال کند، 25 درصد افزایش می دهیم تا به حداقل دستمزد کارگر برسیم.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان گفت: در سال 1400، 173 میلیارد تومان برای کار زندانیان پرداخت شد و در سال 1401 این رقم به 522 میلیارد تومان و در سال 1402، 848 میلیارد تومان پرداخت شد. این افزایش پرداختی قابل توجه است اما همچنان رضایت بخش نیست و با توجه به انتظارات کارآفرینان باید زمینه را فراهم کنیم تا شاهد افزایش میزان پرداختی به زندانیان باشیم.

به 11 استاد ممتاز با صلاحیت علمی درجه عالی علمی اعطا شد

دومین مراسم اهدای جوایز دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد و برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، جواد فیض، محمدعلی آذرشب، باقر ساروخانیعلی اکبر صبوری، سید حمیدرضا صادقی، یحیی عقیقی، علی خیرالدینمحمدرضا حافظی، سید کمال خرازی، محمدرضا واعظ مهدوی و علی اکبر صالحی به عنوان 11 برگزیده در دومین دوره اهدای جوایز دانشگاه تهران و علوم پزشکی شناخته شدند و این جایزه توسط محمدعلی ذوالفیگل وزیر علوم اهدا شد. پژوهش و فناوری، سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران، محمدرضا مخبر دزفولی، رئیس فرهنگستان علوم، حمیدرضا حاجی بابایی، نایب رئیس شورای اسلامی، علیرضا منادی سفیدان، رضا پورحسین، دبیر دانشگاه تهران و دانشگاه تهران علوم پزشکی و با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی بر سینه ایشان نصب شد.

همکاری بیمه سلامت با سازمان غذا و دارو برای تامین شیرخشک کودکان

همکاری بیمه سلامت با سازمان غذا و دارو برای تهیه شیرخشک برای کودکان

علیرضا رستمی، مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو وی درباره اقدامات این سازمان برای اصلاح سیاست های ارزی شیرخشک اظهار داشت: سازمان غذا و دارو در سال 1402 اقدامات لازم را برای اصلاح سیاست های ارزی شیرخشک انجام داد. منظم و رژیم گرفت

وی افزود: مقرر شد یارانه ای که دولت می دهد به جای کارخانه داروسازی به مصرف کننده نهایی تعلق گیرد تا هزینه اضافی برای مصرف کننده نداشته باشد و عرضه شیرخشک به مصرف کننده نهایی انجام شود. یارانه داده شود.

مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: سازمان بیمه سلامت در این زمینه حمایت و همکاری خوبی داشته است و مقرر شد سازمان بیمه سلامت مابه التفاوت 10 قوطی کنسرو را پرداخت کند. شیرخشک مصرفی کودکان زیر دو سال

رستمی ادامه داد: نرخ ارز ماده اولیه شیرخشک برای مصرف کننده نهایی تا 10 قوطی تغییر نمی کند، همچنین لازم است بدانید که یک کودک حتی یک کودک بیش از 10 قوطی شیر در ماه مصرف نمی کند. می توانید به طور متوسط ​​از هشت قوطی شیر خشک در ماه استفاده کنید. اما اگر کودکی بیش از 10 قوطی شیرخشک نیاز داشته باشد، خانواده او می توانند آن را تهیه کنند، اما از یارانه بهره مند نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است تخلفاتی رخ دهد و در حالی که فرد سهمیه دریافت شیرخشک یارانه ای را دارد، داروخانه از تحویل شیرخشک یارانه ای خودداری می کند، اما باید بدانیم که تعداد این داروخانه ها بسیار اندک است و کمتر از 0.5 درصد را شامل می شود. داروخانه ها امکان دارد و داروخانه ها همکاری بسیار خوبی در این زمینه دارند، این مسائل رصد و پیگیری می شود و قطعا با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

نماهنگ لشکر اسب. بازی» از مرکز موسیقی ماوا برای اجرای مرحله سوم کمپین هدیه اسباب بازی به مناسبت عید غدیر خم برای کمک به کودکان غزه تولید و منتشر شد.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، سومین مرحله از کمپین اهدای اسباب بازی همزمان با جشن کیلومتر غدیر در سراسر کشور برگزار می شود و کودکان می توانند اسباب بازی های خود را برای اهدا به کودکان غزه بیاورند. در تهران محل اصلی این کمپین میدان امام حسین است و علاقه مندان جهت کمک نقدی خود شماره 110 را به شماره 1000121110 ارسال کنند.

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در آسیا است

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در آسیا است

تامین امنیت غذایی مردم ایران یکی از اولویت های مهم دولت سیزدهم است و این دولت ضمن تحویل گرفتن سیلوهای خالی و مزارع خشک و معلق از دولت دوازدهم، نیازهای غذایی مردم را برای سه نفر جمع آوری و ذخیره کرد. آخرین آمار منتشر شده فائو موید موفقیت دولت شهید رئیسی در این زمینه است.

سازمان جهانی غذا و کشاورزی سازمان ملل متحدفائودر آخرین گزارش خود از سلسله گزارش های چشم انداز غذای جهان که دو بار در سال منتشر می شود، پیش بینی کرد که تولید غلات ایران در سال زراعی جاری با افزایش نسبت به سال قبل به 20.1 میلیون تن برسد.

بر اساس برآورد این سازمان بین المللی، ایران در سال گذشته 19.8 میلیون تن غلات تولید کرده بود. با این رقم، ایران دهمین تولیدکننده غلات در قاره آسیا بود. چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده غلات در آسیا و جهان، امسال 577 میلیون تن غلات تولید کرد. هند، اندونزی، پاکستان، بنگلادش، ترکیه، ویتنام، تایلند و فیلیپین از این نظر قبل از ایران در رتبه های دوم تا نهم قرار گرفته اند.

ایران پنجمین تولیدکننده بزرگ گندم در آسیا شد

بر اساس پیش بینی ها گندم مهم ترین غله تولید شده در ایران است فائو 13.5 میلیون تن گندم در سال زراعی جاری در ایران تولید می شود، ایران در سال زراعی 2023 به همین میزان گندم تولید کرده و پس از چین، هند، پاکستان و ترکیه به عنوان پنجمین تولیدکننده این محصول در آسیا شناخته شد. . حدود 4 درصد از کل گندم تولیدی آسیا در سال 2023 در ایران تولید خواهد شد.

فائو همچنین پیش بینی شده است که تولید برنج ایران در سال زراعی جاری با افزایش چشمگیر 18 درصدی نسبت به سال قبل و به 2.6 میلیون تن برسد. ایران در سال گذشته 2 میلیون و 200 هزار تن برنج تولید کرد و سیزدهمین تولیدکننده بزرگ این محصول است. در آسیا شناخته شده بود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *