سهم شکلات در سبد مصرفی خانوار ۱۲ درصد استرئیس هیات مدیره صنایع غذایی گفت: بر اساس آمارها سهم شکلات در سبد مصرفی خانوارها 10 تا 12 درصد است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، حیدر توکلی رئیس هیات مدیره صنایع غذایی و صادرکننده شکلات در برنامه رادیو اقتصاد با اشاره به تامین مواد اولیه صنعت شیرینی و شکلات گفت: اکنون مشکلات زیادی داریم. مربوط به تامین مواد اولیه از جمله نوسانات نرخ ارز است که بر قیمت تمام شده تولید تاثیر گذاشته است.

به گفته وی، افزایش قیمت مواد اولیه ناشی از نوسانات نرخ ارز بر قیمت تمام شده تولید اثر می گذارد.

توکلی با بیان اینکه سهم شکلات 10 تا 12 درصد از سبد مصرفی را تشکیل می دهد، افزود: در حال حاضر شیرینی و شکلات به کشورهای حوزه خلیج فارس، کانادا، مالزی، آذربایجان و روسیه صادر می شود.

رئیس هیئت مدیره صنایع غذایی با بیان اینکه در بحث بسته بندی کارهای زیادی انجام شده است، گفت: در بحث بسته بندی با ماشین آلات داخلی پیشرفت کرده ایم اما لازم است یک سری وارد شود. ماشین آلات، زیرا کیفیت شیرینی ها و شکلات ها خوب است.”

این صادرکننده شکلات بیان کرد: در نمایشگاه های اخیر میهمانان خارجی روند تولید برای آنها اهمیت زیادی داشت که روند تولید و استانداردها با سلامت کامل رعایت شد، بنابراین انتظار می رود حمایت های لازم صورت گیرد تا بی نظمی صورت گیرد. نرخ ارز تولیدکنندگان را به چالش نمی کشد. .

سبد آسمان
منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *