توزیع کنندگان شکر بالاتر از نرخ مصوب جریمه می‌شوندرئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: توزیع کنندگانی که شکر را بالاتر از نرخ مصوب عرضه کنند جریمه می شوند.به گزارش به گزارش میهن تجارت، رضا کنگری از ثبات قیمت اقلام اساسی در بازار خبر داد و گفت: در توزیع هیچ یک از اقلام اساسی مانند شکر، روغن و برنج کمبودی وجود ندارد.

وی از التهاب بازار شکر خبر داد و گفت: بسیاری از بنکداران به دلیل ترس از مجازات در حوزه شکر فعالیت نمی کنند، زیرا قیمت مصوب شکر با بازار آزاد همخوانی ندارد و همین امر باعث جریمه فعالان شکر شده است. .

کنگری ادامه داد: کمیسیون نرخ بانکداران باید قیمت 46 هزار تومان را برای مصرف کننده نهایی تصویب کند در حالی که قیمت مصوب فعلی 41 هزار و 500 تومان است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه شکر در سامانه بازار در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد، افزود: صنعت بانکی نمی تواند شکر را از طریق سامانه بازار خریداری کند که در نهایت بازار را با چالش مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه کمبودی در عرضه برنج و حبوبات نداریم، گفت: بازار حبوبات از ابتدای سال تغییری نکرده است و با نزدیک شدن به فصل برداشت، قیمت برنج ایرانی روند کاهشی را آغاز کرده است.

سبد آسمان
منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *