قیمت گوشت قرمز امروز 19 تیر 1403/ تورم 72 درصدی نسبت به سال قبل + جدول

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


قیمت گوشت قرمز امروز سه شنبه 28 تیر 1403 اعلام شد.طبق اطلاعات منتشر شده قیمت ها در چند روز گذشته تغییری نکرده و همچنان بالاترین قیمت ماهیچه گوسفندی و کمترین قیمت سنگسر و شهمیرزاد در میان است. انواع گوشتبه گزارش به گزارش میهن تجارت، بر اساس اطلاعات مرکز آمار، قیمت گوشت قرمز در خرداد ماه نسبت به فروردین ماه با ۵.۵ درصد افزایش به طور میانگین به ۶۵۳ هزار تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲.۸ درصد افزایش قیمت داشته است. .

بر اساس اطلاعات منتشر شده، گوشت گوسفند حدود 10 کیلوگرم کیلویی 759 هزار تومان، ران گوسفند 810 هزار تومان و ماهیچه گوسفند یک کیلوگرم 650 هزار تومان فروخته می شود.

خورش گوشت گوسفندی بدون استخوان و بدون چربی با قیمت 655 هزار و 310 تومان و گوشت گوسفندی تنظیم شده در بازار با قیمت 698 هزار تومان خرید و فروش می شود.

مغز گوسفند سنگسر و شهمیرزاد کیلویی 655 هزار و 310 تومان و کله بره در بسته بندی های 3.5 کیلوگرمی 695 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ران گوسفندی ممتاز با قیمت 810 هزار تومان، دنبه گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد کیلویی 186 هزار تومان و شیشلیگ با قیمت 735 هزار تومان در بازار توزیع می شود.

تورم ۷۲ درصدی در بازار گوشت قرمز

با توجه به بودجه ارسالی در ابتدای هر سال و وعده های مسئولان در خصوص کاهش قیمت کالاهای ضروری خانگی، امسال برخلاف وعده های داده شده تورم نقطه به نقطه در بازار گوشت قرمز مشاهده می شود و حذف این محصول مصرفی از سبد خرید روزانه مردم.

در شرایطی که بانک مرکزی و سازمان جهاد کشاورزی بر تثبیت ارز و تخصیص ارز ترجیحی تاکید دارند، آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار نشان می دهد که تورم گوشت و مرغ همچنان در حد بالایی است و بهتر است مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تنظیم بازار و معاونت ارزی بانک مرکزی باید پاسخگوی این روند باشند تا دریابند چرا با وجود برداشت چند صد میلیون دلاری از کشور با نرخ ترجیحی و واردات گوشت و مرغ، تورم این دو محصول همچنان بسیار بیشتر از نرخ تورم سالانه کل کشور است؟

برای مطالعه بیشتر می توانید به صفحه سمت در به گزارش میهن تجارت مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *