قیمت تمام شده برنج توسط دستگاه های دولتی اعلام می شود

دو سال است که قیمت برنج نامشخص است

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران:


مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از عدم تخصیص ارز ترجیحی برای واردات برنج خبر داد. و شاهد ساماندهی بازار برنج باشیم.به گزارش به گزارش میهن تجارت، سید عباس حسینی امروز در حاشیه نشست بررسی بازار برنج مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه فصل برداشت برنج در پیش است و در آینده ای نزدیک آغاز آن در استان های مازندران و گیلان و همچنین نیاز به مدیریت بازار برنج، تحقق حداقل سود برای کشاورزان و ذی نفعان ضروری است.

وی افزود: در این تصمیمات مقرر شد بخش دولتی، خصوصی و تشکل های برنج و فعالان شالیزار مازندران توجه ویژه ای به کشاورزان داشته باشند. همچنین در سال کاشت و فصل برداشت برنج جاری، سازمان های فعال در این زمینه آمار برداشت برنج را ارائه خواهند کرد. برای تعیین میزان تولید شلتوک، محموله آنها و جابجایی برنج در مازندران به همراه ارسال به کل کشور ارائه می شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه سامانه جامع انبارها باید به طور جدی در دستور کار دستگاه های دولتی، جهاد کشاورزی و صنعتی، معدن و تجارت قرار گیرد، تصریح کرد: آمار هر محصول برنج در شالی‌کاری‌ها و انبارها باید به‌گونه‌ای سرشماری شود که میزان تولید و عرضه برنج مشخص شود و آمار لازم برای برنج‌های موجود در استان وجود داشته باشد.

حسینی تصریح کرد: بازاریابی برنج از دیگر دغدغه هایی است که مقرر شد سازمان های حوزه برنج بر اساس ظرفیت و توان خود وارد عرصه شوند و برای خرید برنج مورد نیاز خود پای کار بیایند و به بازارهای مختلف کشور ارسال کنند و حتی در زمینه صادرات برنج نیز گام های بزرگ و اساسی برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی برای تامین نیاز برنج فروشگاه های زنجیره ای و مجموعه های بزرگ مایحتاج کشور اعلام شود تا به جمع بندی لازم برسیم. اگر قرار است بازار برنج اعلام شود، همه ذی‌نفعان و سازمان‌های بخش خصوصی باید نقش پررنگی در ساماندهی بازار برنج مازندران و کشور در سال جاری داشته باشند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به بحث تخصیص ارز ترجیحی ادامه داد: در این زمینه مصوبه دومین سفر هیات دولت و رئیس جمهور شهید به مازندران در سطح معاونت های ارزی مطرح شد. وزارت جهاد کشاورزی با پیگیری انجمن واردکنندگان و نگرانی در خصوص افزایش قیمت برنج. در سطح کشور برای مصرف کننده شکل گرفت و تدابیری اتخاذ شد تا از همه ظرفیت ها استفاده شود تا ارز ترجیحی برای واردات برنج تخصیص نیابد.

حسینی با اشاره به اینکه ایجاد تشکل صنفی تخصصی در حوزه برنج به عنوان یک تشکل بالادستی با حضور تمامی تصمیم گیران برنج به عنوان پیشنهاد مطرح شد، یادآور شد: پس از بررسی های لازم باید این تشکل جدید ایجاد شود. به عنوان یک سازمان بالادستی و فراگیر در حوزه برنج برای مدیریت شکایات. فعالیت برنج را کامل کنید.

وی با اعلام اینکه در مازندران بحث کشت قراردادی و تشکیل زنجیره کامل برنج در دستور کار قرار گرفت، گفت: طبق مکاتبات قبلی با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی، تامین مالی برای خرید برنج انجام شده و مکاتبات تا حصول نتیجه مورد نظر تکرار خواهد شد. رسیدن
منبع:

فارس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *