قالیباف به‌منظور شرکت در نشست بریکس به سن‌پترزبورگ می‌رود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، محمدباقر قالیباف در راس هیاتی پارلمانی برای شرکت در اجلاس روسای مجالس شرکت کرد. ترمز این اجلاس با عنوان “نقش پارلمان ها در تقویت چندجانبه گرایی برای توسعه و امنیت جهانی عادلانه” روز چهارشنبه در سن پترزبورگ روسیه برگزار می شود.

این اولین حضور یک مقام بلندپایه ایرانی در مجامع عمومی است ترمز پس از عضویت قطعی کشورمان در این معاهده حائز اهمیت است. پیگیری استفاده از ظرفیت ها ترمز یکی از مهمترین اهداف مبادلات مالی و تجاری، سفر هیات عالی مجلس ایران به سن پترزبورگ است.

در این سفر سید شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، ابراهیم رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، سید روح الله موسوی نماینده مردم لردگان و خان ​​میرزا، شاهین جهانگیری نماینده مردم ارومیه و مهدی. سافاری دیپلمات ایرانی و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه رئیس مجلس شورای اسلامی را همراهی می کنند.

گروه ترمز یک گروه بین المللی به رهبری قدرت های اقتصادی نوظهور از جمله چین، هند، روسیه، برزیل و آفریقای جنوبی که به دلیل دارا بودن حدود نیمی از جمعیت جهان و حدود 40 درصد از ظرفیت اقتصادی جهان، منابع انسانی و طبیعی غنی از منابع غنی برخوردار هستند. ظرفیت تأثیرگذاری بر اقتصاد جهانی دارند.

در اجلاس گروه ترمز در ژوهانسبورگ، در آغاز سپتامبر ۱۴۰۲ عضویت 5 کشور جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و اتیوپی پذیرفته شد و این کشورها از ابتدای سال 2024 میلادی (د 1402) به عضویت رسمی این گروه درآمدند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *