تبریک آفریقای جنوبی به مسعود پزشکیان

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: سیریل رامافوزا رئیس جمهور آفریقای جنوبی ضمن تبریک به مسعود مزیکیان رئیس جمهور منتخب ایران، آمادگی خود را برای تقویت روابط دو کشور اعلام کرد.

رئیس جمهور سیریل رامافوسا میهن تجارت مسعود مزیکیان را به عنوان رئیس جمهور جدید ایران صمیمانه تبریک می گوید. این را سخنگوی ریاست جمهوری آفریقای جنوبی اعلام کرد.

بر اساس اعلام دفتر رئیس جمهور آفریقای جنوبی، رئیس جمهور این کشور به نمایندگی از مردم و دولت آفریقای جنوبی به رئیس جمهور منتخب ایران و مردم ایران به دلیل استفاده از حق دموکراتیک خود برای میهن تجارت این کشور تبریک گفت. رئيس جمهور.

بر اساس بیانیه این دفتر، آفریقای جنوبی و ایران از روابط دوجانبه صمیمانه برخوردارند و در سال 2024 سی امین سالگرد برقراری روابط رسمی دیپلماتیک در سال 1994 را جشن خواهند گرفت.

به گفته سخنگوی رامافوسا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی تاکید کرد که کشورش به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای تعمیق همکاری ها در سطوح دوجانبه و چندجانبه برای ارتقای صلح، امنیت، ثبات جهانی و منطقه ای و دستیابی به توسعه اقتصادی برای کشور ادامه خواهد داد. به نفع هر دو کشور است.” ».

رئیس جمهور آفریقای جنوبی در پیام تبریک خود بر ادامه همکاری های نزدیک برای پیشبرد دستور کار دو کشور به ویژه در خصوص عضویت مشترک در سازمان های بین المللی مانند جنبش غیرمتعهدها و گروه بریکس تاکید کرد.

رامافوسا در پایان پیام خود اعلام کرد که در دوران تصدی ریاست جمهوری اسلامی ایران برای پزشکان آرزوی سلامتی و موفقیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *