بورس توقع حل این سه بحران در دولت جدید را دارد


بیشتر بخوانید: گرمازدگی بازار سرمایه به دلیل قطع برق صنایع/ریسک کسری بودجه در دولت چهاردهم از بورس خارج نمی شود/جلیلی می آمد صف فروش سنگین می شد.


این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: بازار سرمایه در مقایسه با سایر بازارها از نسبت نقدینگی بالا، رزومه بالای بازدهی بلندمدت و پتانسیل و قابلیت پرتفوی در صنایع مختلف برخوردار بوده و همواره سهام پیشرو بوده است. بازار. رکوردهای گذشته این بازار از سال 1395 نشان می دهد که شاخص کل ما 70000 واحد بوده است که اکنون 2200000 واحد است که حدود 30 برابر رشد داشته است که در هیچ بازار دیگری معادل نیست، بنابراین پتانسیل پیش رو را برای میان و بلند می بینم. مدت، اصطلاح.

وی افزود: انتظار بازار سرمایه از پزشکان و تیم اقتصادی بالقوه ایشان این است که موضوع کلی قیمت گذاری دستوری، نرخ سود بانکی و افزایش آن و انتشار نامحدود و بی رویه اوراق در بازار سرمایه را حل کنند. مجموعه چالش های بازار به گفته مسئولان اقتصادی دولت سیزدهم، سرمایه در اولویت نبود و به نظر می رسید برای تامین نقدینگی و کسری بودجه، متعهد به رفع این دغدغه ها نشده اند.

آقا بزرگی تاکید کرد: حل مشکلاتی مانند نرخ نیمی از مابه التفاوت آن با نرخ ارز آزاد، قیمت گذاری نرخ خوراک پتروشیمی ها و پالایش از نقاط ضعفی بود که برطرف نشد و انتظار می رود دولت جدید نسبت به رفع آن اقدام کند. این حوادث

این کارشناس بازار مردم را به نگاه واقع بینانه دعوت کرد و گفت: واکنش های هیجانی بازار ادامه ندارد و تا زمانی که وزرا و مدیران مربوطه تسویه حساب نکنند و فرصت کافی برای اعمال نظرات خود نداشته باشند، نباید انتظار تغییر مثبت را داشته باشیم.

منبع: اخبار آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *