بازار طلای تهران یک هفته تعطیل شدنایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از تعطیلی یک هفته ای بازار طلای تهران به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان (ع) طبق سال های گذشته خبر داد.به گزارش میهن تجارت، سید محمود شربیانی در خصوص تعطیلی بازار طلای تهران گفت: اصناف بازار تهران از جمله صنف طلا و جواهر این بازار طبق یک سنت دیرینه هر ساله در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و رهبر انقلاب شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام و يارانش به مدت شش روز. از دهه اول محرم تعطیل است.

وی افزود: بر این اساس اصناف طلا و جواهر بازار تهران که از مومنان مؤمن و دوستدار اهل بیت طهارت و طهارت علیهم السلام هستند، هفته آینده از شنبه 3 تیرماه تا پنجشنبه تعطیل خواهند بود. 28 ژوئیه و سوگواری پروردگار جهان آزاد. .

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: بر این اساس طبق سنوات گذشته بازار طلا و جواهر تهران شامل معابر اصلی بازار و حاشیه بازار طلا با تعطیلی با سایر اقشار مردم و بازاریان همگام شده است. واحدهای تجاری آنها و راه اندازی هیئت ها و اقدامات متقابل. عزاداری و عشق و محبت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ابراز می دارند.

شربیانی تصریح کرد: در تعطیلی بازار طلای تهران به مناسبت ایام سوگواری، تمامی معابر و منازل بازار طلا از جمله; پاساژ فروردین، اردیبهشت، خرداد، حکیم هاشمی، مکاره و احسان و همچنین بازار طلا و جواهر سبزه میدان، تکه دولت، بازار صحافه و طلافروشی های بازار تهران سیاه و بسته است و هیئت های عزاداری در این مکان ها به عزاداری می پردازند. .
منبع:

تسنیم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *