1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هوای اصفهان گرم‌تر می‌شود / پیش‌بینی…

هوای اصفهان گرم‌تر می‌شود / پیش‌بینی طوفان‌های لحظه‌ای و باران

پیش‌بینی هوای استان اصفهان تا ۲۴ ساعت آینده؛ امروز سه‌شنبه ۶ دی

مینا معتمدی در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت درباره پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: مطابق با با تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در استان افزایش ابر گاهی وزش باد و در شهر اصفهان و نواحی صنعتی شرایط افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

او اضافه کرد: برای از اواخر وقت چهارشنبه تا جمعه هفته جاری با عبور موجی از استان، ناپایداری به صورت بارش پراکنده باران و برف در مناطق غربی و افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد وزش باد شدید و طوفان لحظه ای پیش بینی می شود. .

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره اخطار نارنجی هواشناسی با فعالیت سامانه تشدید شرایط پایداری از اوایل فردا تا پایان روز نوزدهم دی ماه در استان اظهار داشت: فعالیت این سامانه ناشی از آلودگی گرد و غبار، کاهش دید، ماندگاری غلظت آلاینده همراه با کاهش کیفیت هوا است. سکون نسبی هوا، تجمع آلاینده های جوی پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه کلانشهر اصفهان و نواحی شهرک های صنعتی متاثر از فعالیت سامانه مذکور هستند، گفت: افزایش چشمگیر شاخص کیفیت هوا همراه با رشد ظرفیت غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای تمامی سنین. گروه ها، در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده، احتمال ایجاد شرایط بسیار ناسالم به ویژه یکی از خطرات این سیستم در مناطق پرتردد و صنعتی می باشد.

معتمدی تصریح کرد: مدیریت برای کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی با تاکید بر عدم تردد رده های سنی و جلوگیری از فعالیت های بدنی و ورزشی در فضای باز توصیه می شود.

وی با توجه به فعالیت سامانه پایداری و سکون نسبی جو از اوایل امروز تا پایان روز چهارشنبه 29 آذرماه در استان، افزود: این سامانه با آلودگی گرد و غبار، کاهش دید، افزایش غلظت آلاینده های جوی، تجمع همراه است. آلاینده ها، سکون نسبی جو در کلانشهر اصفهان و نواحی صنعتی. است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزایش شاخص کیفیت هوا، کاهش دید و کیفیت هوا را از خطرات سامانه مذکور دانست و گفت: ممنوعیت تردد غیرضروری در شهرها و پرهیز از تلاش های فیزیکی و ورزشی در هوای آزاد به ویژه برای افراد آسیب پذیر، مدیریت ترافیک خودروها در سطح شهرها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی توصیه می شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی 24 ساعت آینده در بیشتر مناطق استان دو تا سه درجه افزایش می یابد، تصریح کرد: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز به 16 درجه سانتی گراد و کمینه خواهد رسید. دمای هوا فردا صبح به -4 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

معتمدی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای 19 درجه سانتیگراد و بویین میاندشت با دمای 8- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان اصفهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *