1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش‌بینی قیمت دلار 19 دی 1402

پیش‌بینی قیمت دلار 19 دی 1402

به گزارش میهن تجارت:


قیمت دلار در سومین روز هفته بدون تغییر با قیمت روز گذشته معامله شد. معامله گران دستکاری ارزی سیاستگذار را مانعی برای جهش قیمت دلار به کانال 51 هزار تومانی می دانند. دلار با کمترین نوسان قیمت در دو روز گذشته معامله می شود.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار در روز دوشنبه تغییری نکرد و با همان رقم روز گذشته معامله شد. محدوده 50 هزار و 950 تومان محدوده معاملاتی این اسکناس در سومین روز هفته بود. معامله گران معتقدند دستکاری ارزی سیاستگذار مانع از ورود قیمت دلار به کانال بالاتر شده است.

تحلیلگران اقتصادی این نوسانات را ناچیز می دانند و معتقدند دلار همچنان در یک روند خنثی با پالس های اندک حرکت می کند. آنها می گویند تلاش سیاست گذار در ماه های گذشته افزایش یافته و این اسکناس در حالت فلج موقت است. بر همین اساس معامله گران می گویند که شکل گیری روند صعودی قیمت دلار نیازمند سیگنال های قوی است.

آیا دلار گران می شود؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار با اخبار مثبت می تواند وارد کانال های قیمتی پایین تری شود و در صورت عدم وقوع چنین خبری، قیمت این اسکناس مجددا افزایش می یابد.

آنها با اشاره به موضوع تورم و افزایش تقاضا برای واردات، روند صعودی بازار ارز را در روزهای آینده پیش بینی می کنند و به صنایع بالادستی کشور اشاره می کنند که با گرانی دلار سازگار شده اند.

روند نامتعادل ارز در بازارهای همسایه

روز دوشنبه، قیمت دلار در بازارهای اطراف متعادل نبود. قیمت دلار سلیمانیه با 30 تومان افزایش به 50 هزار و 830 تومان رسید. دلار هرات با 20 تومان افزایش با قیمت 50 هزار و 520 تومان معامله شد. درهم امارات نیز با 10 تومان کاهش 13 هزار و 940 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *