1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هم‌صدایی و هم‌سویی با دشمن در…

هم‌صدایی و هم‌سویی با دشمن در فضای مجازی عمل مجرمانه است

هم‌صدایی و هم‌سویی با دشمن در فضای مجازی عمل مجرمانه است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی آژه ای، امروز دوشنبه هجدهم. دی_تی وی در جلسه شورای عالی قضایی ضمن تسلیت شهادت جمعی از مردم در حادثه تروریستی کرمان، گفت: عاملان جنایت کرمان دست آمریکا و صهیونیست ها هستند؛ این جنایت در کرمان به چشم می خورد. گاه خود مقامات آمریکایی اعتراف کردند که داعش را ایجاد کرده و از آن حمایت کردند. این افراد نادان فکر می کنند با این جنایات فجیع می توانند جلوی جبهه حق و محور مقاومت را بگیرند. اما امروز جریان مقاومت در برابر مستکبران قدرتمندتر از گذشته است. امروز می بینیم که محبت مردم از کودک تا سالمند نسبت به حاج قاسم سلیمانی بیشتر شده است. امروز وحدت نیروهای ایمانی و روحیه شهادت طلبی افزایش یافته و برخلاف میل دشمنان، چراغ جهاد و ایثار و مجاهدت می درخشد.

وی ضمن قدردانی و تشکر از نیروهای امنیتی و انتظامی که با پیگیری و شناسایی تعدادی از عاملان جنایت کرمان و با کمک دادستانی اقدام به دستگیری آنها کردند، افزود: این جدیت و تلاش برای شناسایی و دستگیری تمامی عاملان جنایت و دستگیری آنها ضروری است. عاملان جنایت کرمان ادامه هید؛ همچنین دادستان‌ها، بازپرسان و کلیه نیروهای امنیتی و انتظامی ذی‌ربط برای رسیدگی به پرونده عوامل دستگیر شده مرتبط با این جنایت اقدامات لازم را انجام دهند تا در اسرع وقت پرونده آنها به دادگاه رفته و مجرمان تحویل داده شوند. در کوتاه ترین زمان ممکن به عدالت بسپارید. .

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دسته بندی عناصری که مطالب کذب و مجرمانه در مورد حادثه تروریستی کرمان منتشر کردند، گفت: افرادی که پس از حادثه تروریستی کرمان با دشمن همدردی کردند و به دشمن کمک کردند؛ افرادی که در این حادثه تروریستی کرمان را درگیر کرده بودند. دل مردم مومن ایران اسلامی را به درد آوردند و در زمین دشمن بازی کردند. آنها در فضای مجازی و غیرمجازی دست به اعمال جنایتکارانه زدند و با دشمنان، آمریکایی ها و داعش همسو شدند. اینها افرادی هستند که دادستان های ما نباید اقداماتشان را نادیده بگیرند و نادیده بگیرند، بلکه باید طبق قانون آنها را پیگیری کنند و پرونده آنها را برای طی مراحل قانونی تکمیل کنند.

وی در این خصوص به پرونده یک وکیل کیفری که بلافاصله توسط مرکز اطلاعات و حفاظت قوه قضائیه تحت تعقیب و دستگیری قرار گرفت، اشاره کرد و گفت: پانزدهم ماه جاری پس از حادثه تروریستی کرمان، وکیلی در منطقه همجوار تهران جنایت کرد مرتکب شد و بلافاصله مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه وی را شناسایی و با دستور قاضی دستگیر و به مرجع ذیصلاح تحویل دادند. این اقدام به موقع مرکز حفاظت و اطلاعات بسیار مؤثر بود ، بنابراین سزاوار قدردانی است.

Hojjat-ul-Islamwal-Muslimeen Mohseni Ajaei با گفتن اینکه توصیه می شود مراقب باشید چی شد و توطئه دشمن در ایجاد تفرقه و اختلاف باشیم، گفت: همه مراقب باشیم که ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنیم و کاری نکنیم که باعث تفرقه و اختلاف و بهره برداری دشمن و بدخواهان شود، از تفرقه پرهیز کنیم. مسائل و موارد دیگر ما نیز از چنین مسائلی جلوگیری می کنیم. باید بدانیم که دشمن مجدانه در صدد ایجاد اختلاف و شکاف بین مردم و مسئولان است.

با یاد قیام در 19 ژانویه 1956 ، وی گفت: 19 ژانویه یادآوری قیام است موفق باشید و برکت علما و اهل قم است; قیامی آگاهانه، عالمانه و افشاگرانه که مرحله جدیدی از نهضت امام (ره) بود و زمینه را برای برچیدن رژیم ستمشاهی و ستمشاهی پهلوی فراهم کرد. قیام نوزدهم که یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود، به وضوح نشان داد که اطاعت مردم از رهبر دینی و تکیه به خدا ، باعث سرنگونی یک رژیم استبداد می شود که حفظ شد از همه متکبران و قلدرها حمایت می کند. قیام 29 دی، آثار مفید و مؤثر عمل به موقع، ایمان، همبستگی و اطاعت از ولایت را نشان می دهد. امروز هم مردم ما در همین راه نور و به نوعی در آن راه هستند استوراتور و محکم تر شده اند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز تصریح کرد: نماز یک فریضه بزرگ الهی و یک نعمت بزرگ است. “نماز عروج مومنهمانا نماز ستون دین و اولین عمل انسان است که در روز قیامت مورد بررسی قرار می گیرد. بهترین ذکر و بهترین منبع آرامش است، پس باید به نماز اول وقت و نماز جماعت بیشتر توجه کنیم و ابتدا خود را مقید بدانیم و سپس اطرافیان و گروه خود را به همان اندازه بسازیم. تا حد امکان اذان اول وقت و نماز جماعت در این مناسبت از زحمات همه دست اندرکاران اقامه نماز به ویژه حجت الاسلام والمسلمین قرائتی که اقدامات موثری در این زمینه انجام دادند قدردانی شود. ترویج فرهنگ متعالی نماز آوردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *