1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. تل‌آویو مسئولیت ترور فرمانده ارشد حزب‌الله…

تل‌آویو مسئولیت ترور فرمانده ارشد حزب‌الله لبنان را برعهده گرفت

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: اسرائیل کاتز وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی شب گذشته صراحتا اعتراف کرد که این رژیم مسئول ترور «وسام حسن طوال» (حاج جواد) از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان در منطقه خربعه سالم است. .

وی در گفتگوی اختصاصی با شبکه 14 تلویزیون صهیونیستی این موضوع را اعلام کرد. این اولین اعتراف یک مقام ارشد اسرائیلی به ترور یکی از فرماندهان میدانی برجسته حزب الله لبنان است.

کاتز با اشاره به خسارات وارده به جنوب لبنان گفت: ما مسئولیت ترور فرمانده نیروهای رضوان را بر عهده می‌گیریم و هدف خود را برگرداندن امنیت به ساکنان شمال و جنوب این کشور قرار داده‌ایم. و وقتی مجری از او پرسید منظورت وسام طوال است که روز دوشنبه کشته شد؟ آیا اسرائیل مسئول ترور اوست؟»، پاسخ داد: بله.

پس از شهادت وسام طوال، شبکه 12 رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد که این فرمانده حزب الله مسئول حمله به پایگاه هوایی مارون بوده است.

کاتز همچنان حزب‌الله لبنان را تهدید می‌کند و مدعی می‌شود که حزب‌الله «۵۰ برابر آنچه در جنگ دوم لبنان (در سال ۲۰۰۶) اتفاق افتاد، ضربه خواهد خورد، اما ما نه به دنبال آن هستیم و نه کشورهای جهان می‌خواهند دایره جنگ را گسترش دهند. جنگ

حزب الله لبنان روز دوشنبه شهادت این فرمانده را تایید و اعلام کرد که وی در منطقه خرب سالم در مسیر قدس به شهادت رسیده است.

طی چند روز گذشته درگیری‌های دوجانبه در دو سوی مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تشدید شده است و روز یکشنبه حزب‌الله لبنان در اولین واکنش به ترور صالح العاروری، معاون دفتر حماس بیروت، پایگاه کنترل هوایی نظامی مارون را با 62 موشک هدف قرار داد. داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *