1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. ادامه برف و باران در این…

ادامه برف و باران در این مناطق کشور/ امروز هوا گرم‌تر می‌شود

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار و در برخی از مناطق با ورود سامانه بارشی پیش بینی می شود. در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش باران، برف و وزش باد رخ می دهد.

وی افزود: روز چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی در شمال غرب سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات دامنه های جنوبی البرز و روز پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در سواحل شرقی … دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور، بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز جمعه در جنوب غرب، بخش هایی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و دامنه ها و ارتفاعات مرکزی بارش باران و وزش باد خواهد بود. زاگرس و روز شنبه در شمال غرب و غرب کشور. وزش باد شدید موقتی ادامه خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: امروز در مناطق شمال شرق، مناطق واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال غرب، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر این مناطق، در بخش هایی از غرب، شرق و جنوب شرق، سرعت وزش باد در برخی ساعات افزایش می یابد و در مناطق مستعد رگبار و رعد و برق و گرد و خاک رخ می دهد و شرایط ذکر شده در روز جمعه در اکثر نقاط کشور پیش بینی می شود.

وی گفت: امروز در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل شاهد افزایش محسوس دما و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه کاهش محسوس دما در این مناطق خواهیم بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی جوی استان اصفهان از بعدازظهر صاف با افزایش ابر محلی و گرد و غبار حداکثر 16 و حداقل 3- درجه است. درجه سانتی گراد و در روز چهارشنبه صاف تا نیمه ابری، صبح به تدریج غبارآلود. وزش باد حداکثر 17 و حداقل 2- درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *