1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آمارهای هشداردهنده از پویش ملی سلامت…

آمارهای هشداردهنده از پویش ملی سلامت / وضعیت نامناسب سبک زندگی در شهرها

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از و به نظر می رسیدبهرام عین اللهی در جلسه اعطای اعتبارنامه منتخبان ششمین شورای عالی سازمان نظام پرستاری که در تالار شهید سردار سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این انتخابات، گفت: پرستاران ایرانی جزو بهترین پرستاران دنیا هستند و در حادثه تروریستی هفته گذشته در کرمان مانند دیگر ایام و بحران شاهد فداکاری و رشادت نیروهای بهداشتی و درمانی و پرستاران بودیم.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از حادثه تروریستی ارتش عظیمی از نیروهای داوطلب بهداشتی و درمانی برای خدمت رسانی به مجروحان حادثه تروریستی عازم کرمان شدند، افزود: جامعه سلامت در حوادث مختلف از جمله حادثه تروریستی کرمان احساس مسئولیت می کند.

وزیر بهداشت مردمی بودن را یکی از مهمترین ویژگی های جامعه پرستاری کشور برشمرد و ادامه داد: پرستاران ما خود را جدا از جامعه نمی دانند و در همه صحنه ها و بحران ها از جمله در دوران اپیدمی کرونا محبوبیت خود را ثابت کرده اند. به عنوان مثال در عملیات والفجر هشتم که بیمارستان حضرت فاطمه (س) مورد حمله شیمیایی قرار گرفت، پرستاران با وجود مجروحیت، فداکارانه به یاری مجروحان شتافتند و این رشادت ها و افتخارات باید منعکس و روایت شود.

عین اللهی تصریح کرد: معاونت های آموزشی و درمانی وزارت بهداشت باید از نظرات و مشورت های اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری در کارگروه ها، تصمیم گیری ها و تصمیم گیری ها در حوزه سلامت و پرستاری کمک بگیرند. ; پرستاران مهمترین ارکان نظام سلامت هستند که تاثیر بسزایی در کارایی نظام سلامت دارند و نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه دارند.

وی با بیان اینکه باید به نقش پرستاران در پیشگیری از بیماری ها و مراقبت های بهداشتی توجه بیشتری شود، گفت: 37 میلیون نفر در نظرسنجی کشوری سلامت شرکت کرده اند که از این تعداد حدود 800 هزار بیمار فشار خون و بیش از 400 هزار نفر دیابت دارند. که از بیماری های خود اطلاعی نداشتند شناسایی شدند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: آمارهای به دست آمده از پیمایش ملی سلامت به ویژه در مناطق شهری نگران کننده است چرا که سبک زندگی و تغذیه در مناطق شهری وضعیت مناسبی ندارد و از سوی دیگر سه چهارم کل کشور مردم در مناطق شهری زندگی می کنند. بنابراین انتظار ما این است که نظام پرستاری در حوزه سلامت، پیشگیری و مراقبت های بهداشتی وارد شود زیرا سلامت باید پیشگیری باشد نه درمان محور.

عین اللهی ارائه خدمات پرستاری در منزل را رویکردی بسیار ارزشمند دانست و افزود: برخی افراد فاقد مهارت با مداخله در این زمینه در شرایط ارائه خدمات پرستاری در منزل با مشکل مواجه شده اند که این امر نیازمند پرستاران مجرب، مجرب و مورد تایید برای ارائه خدمات پرستاری است. خدمات. در خانه باید وسایلی را برای بهبود سلامت مردم فراهم کنند.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت موظف است برای تامین نیازهای مادی پرستاران تلاش کند که اولین اقدام ما در این زمینه اجرای قانون تعرفه پرستاری پس از 15 سال در دولت مردمی بود که ممکن است این قانون مشکلاتی در این زمینه داشته باشد. آغاز اجرای آن است، اما باید به این نقطه برسیم که پرداخت ها بر اساس عملکرد نیروها باشد.

وزیر بهداشت وجود عشق و محبت عمیق در بین پرستاران کشورمان را یکی از عوامل متمایزکننده پرستاری در ایران نسبت به سایر کشورها دانست و گفت: رفتار همراه با مهربانی و محبت نسبت به بیماران در فرهنگ ما رواج دارد. حادثه تروریستی کرمان، پرستار را دیدم بیماران گریه می کردند که این میزان از محبت و مهربانی در جوامع پرستاری کشورهای دیگر کمتر دیده می شود و وزارت بهداشت آمادگی دارد تا برای اعتلای نظام اسلامی با سازمان نظام پرستاری همکاری کند. و فرهنگ پرستاری ایرانی.

عین اللهی با اشاره به فجایع و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و تأثیر این جنایات بر جامعه بهداشتی این کشور، خاطرنشان کرد: مجامع بین المللی مدعی حقوق بشر بسیار ناکارآمد هستند و سبعیت نظام استکباری و غارتگران آن در جنایات اخیر رژیم جعلی صهیونیستی به ویژه حمله به بیماران و مراکز درمانی بر همگان آشکار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *