1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. درخواست ترامپ از بایدن: بازداشت شدگان…

درخواست ترامپ از بایدن: بازداشت شدگان ماجرای حمله به کنگره را آزاد کنید

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

رئیس جمهور سابق آمریکا در بیانیه ای در جریان تجمع میهن تجارتاتی خود در آیووا از رئیس جمهور فعلی این کشور خواست معترضانی را که در حمله به کنگره دست داشتند از زندان آزاد کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا از جو بایدن خواسته است تا گروهی از حامیانش را که به دلیل اقداماتشان در جریان حمله به ساختمان کنگره آمریکا در 6 ژانویه در حال سپری کردن دوران حبس هستند، آزاد کند.

به گزارش «سی بی اس نیوز»، ترامپ در گردهمایی میهن تجارتاتی خود در ایالت آیووا آمریکا خطاب به بایدن گفت: گروگان های 6 ژانویه را آزاد کنید. آنها را آزاد کن جو

اظهارات درخواستی ترامپ از بایدن سه سال پس از ماجرای حمله حامیانش به کنگره آمریکا بیان شد. حمله ای که حامیان ترامپ در اعتراض به نتایج میهن تجارتات ریاست جمهوری 2020 وارد ساختمان کنگره شدند و به آن حمله کردند. تصادفی که منجر به کشته شدن هفت نفر شد.

معلوم نیست منظور او از آزادی زندانیان چه کسی بوده است، زیرا بسیاری از کسانی که توسط دادگاه به جرم دست داشتن در این شورش محکوم شده اند، قبلاً دوران محکومیت خود را سپری کرده اند.

بر اساس آخرین بررسی ها، نزدیک به 1200 نفر در ارتباط با حمله به کنگره در آمریکا متهم شده اند. از این تعداد حدود 700 نفر به جرم خود اعتراف کرده اند.

در حال حاضر افرادی که به جرم حمله به کنگره در زندان به سر می برند از جمله متهمانی هستند که به دلیل جرم زیاد به حبس های طولانی مدت از 18 تا 21 سال محکوم شده اند. جدای از اظهارات ترامپ، بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شبکه خبری سی بی اس، نزدیک به دو سوم جمهوری خواهان در ایالات متحده از پیشنهاد ترامپ برای عفو دست اندرکاران حملات 6 ژانویه حمایت می کنند.

این در حالی است که برخی سیاستمداران آمریکایی به شدت از درخواست ترامپ از بایدن انتقاد کرده و با آن مخالفت کرده اند که در همین راستا «لیزچنی» نماینده سابق جمهوری خواهان درخواست ترامپ را «شرم آور» خواند.

بایدن در سخنرانی میهن تجارتاتی خود در روز جمعه از متهمان به عنوان آشوبگران و اراذل و اوباشی یاد کرد که نه میهن پرست بودند و نه به دنبال تظاهرات مسالمت آمیز بودند. گفت: آنها برای حمایت از قانون اساسی نبودند، برای تخریب قانون اساسی بودند.

ترامپ ماجرای درخواست آزادی معترضان را در روز 6 ژانویه مطرح می کند، زمانی که دو ایالت مین و کلرادو در آمریکا اعلام کردند به دلیل نقض بند سوم، حق شرکت در میهن تجارتات مقدماتی را ندارد. اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی در جریان حمله به کنگره آمریکا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *