1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. روز خونین صهیونیست‌ها/ هلاکت ۹ نظامی…

روز خونین صهیونیست‌ها/ هلاکت ۹ نظامی صهیونیست در غزه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به گزارش الجزیره، رسانه های عبری زبان به مقاومت قدرتمند گروه های فلسطینی در نوار غزه و حملات مرگبار پی در پی نیروهای اسرائیلی ادامه دادند. قسام آنها به دشمن اعتراف کردند که «امروز روز سختی برای ارتش اسرائیل در نوار غزه بود».

بر اساس این منابع عبری زبان، در دو حمله جداگانه توسط گردان ها قسامشاخه نظامی حماس در نوار غزه، 9 افسر صهیونیست کشته و تعدادی دیگر از نظامیان این رژیم نیز زخمی شدند.

به گزارش رسانه های صهیونیستی، در یکی از این حملات، یک کامیون حامل تسلیحات نظامی منفجر شد و چند افسر و نظامی صهیونیست کشته و زخمی شدند.

همچنین در عملیات دوم، جنگنده های فلسطینی در جریان حمله به ساختمانی در نوار غزه، نظامیان صهیونیست را که در آنجا کمین کرده بودند، به هلاکت رساندند.

قبلاً گردان ها قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرده بود که نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی در آزادی یک اسیر در مرکز غزه ناکام ماندند.

گروه‌های مقاومت فلسطین در 15 اکتبر 2023 عملیات غافلگیرانه‌ای به نام «طوفان الاقصی» از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی آغاز کردند. بین اسرائیل و حماس، یک آتش بس موقت چهار روزه یا توقفی برای تبادل اسرا بین حماس و اسرائیل برقرار شد.

این مکث در جنگ به مدت هفت روز ادامه یافت و سرانجام در صبح روز جمعه 10 دسامبر 2023 آتش بس موقت پایان یافت و رژیم اسرائیل حملات خود را به غزه از سر گرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرانه «طوفان الاقصی» و جبران شکست آن و توقف عملیات مقاومت، تمامی گذرگاه های نوار غزه را بسته و این منطقه را بمباران می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *