اردن: اجازه نمی‌دهیم نتانیاهو منطقه را به جنگ گسترده‌تری سوق دهد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: اظهارات ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن در گفت و گوی تلفنی با کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه درباره خطر گسترش هر روزه جنگ به دلیل تداوم حملات رژیم صهیونیستی به غزه و تخریب و کشته شدن ده ها هزار نفر از مردم این کشور بیان شد. مردم این منطقه

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر امور خارجه اردن همچنین ادامه داد که دولت ائتلاف حاکم راستگرای ملی گرای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به دنبال دخالت مستقیم غرب در یک جنگ منطقه ای است که تنها منجر به درگیری ها و ویرانی های بیشتر می شود. .

این مقام ارشد وزارت خارجه اردن در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دیگر هیچ بهانه ای برای جلوگیری از تصویب قطعنامه اجباری پایان جنگ توسط شورای امنیت سازمان ملل وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حملات اسرائیل به غزه فراتر از هرگونه اخلاقی، قانونی و انسانی است. محدودیت ها نقض کرده است

این مقام اردنی ادامه داد: ناکامی شورای امنیت سازمان ملل تا کنون در برقراری آتش بس در غزه نشان دهنده استاندارد دوگانه این سازمان و رویکرد گزینشی در اجرای قوانین بین المللی است.

این دیپلمات ارشد اردنی در ادامه گفتگوهای خود با وزیر امور خارجه فرانسه گفت: امان و پاریس در مقابل آوارگی گسترده فلسطینی ها در خارج از غزه ایستادگی کردند و توافق کردند که رژیم صهیونیستی به بسیاری از 2.3 میلیون ساکن غزه که اکنون در جنوب هستند کمک کند. و نزدیک مرز مصر تحت فشار قرار گرفته و از شمال غزه فرار کرده است تا اجازه سکونت دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *