1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. بهره‌مندی ۹۷ شهر و روستا در…

بهره‌مندی ۹۷ شهر و روستا در سراسر کشور از طرح نذر خدمت هلال‌احمر

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال حمار، وحید سلیمی گفت: طرح ملی نظر خمیت با رویکردهای زیست محیطی و آبرسانی، سلامت محور و توانبخشی، آموزش و توانمندسازی، معیشت محوری و کارآفرینی در سال 1390 آغاز شده است. اواسط آبان ماه در سراسر کشور ادامه دارد.

وی افزود: این طرح که در 21 استان، 32 شهر و 65 روستا اجرا شده است تا پایان سال جاری ادامه دارد و داوطلبان این جمعیت از ابتدای اجرای طرح در مجموع 111 هزار و 660 نفر بهره مند شده اند. پروژه ملی نذر خدمت تا کنون خدمات مختلفی در حوزه های بهداشت، معیشت، محیط زیست، کارآفرینی، آموزش و توانمندسازی و تامین آب ارائه کرده اند که ارزش این خدمات داوطلبانه 221 میلیارد و 925 میلیون ریال برآورد شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: ساماندهی کاروان های سلامت، توزیع سبدهای غذایی و معیشتی، توزیع بسته های بهداشتی، توزیع لوازم التحریر، پوشاک و کفش بین نیازمندان و اقشار کم برخوردار، علاوه بر تامین لوله و یراق آلات از جمله خدمات اصلی است. پمپ های آب، تانکرها و دستگاه های تصفیه. آب خانگی و صنعتی، کف سازی و احداث حوضچه در روستاها و مناطق شهری مواجه با تنش و بحران کم آبی و کم آبی و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی و توانمندسازی در مناطق جامعه هدف.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *