1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. کاهش 11 درصدی تعداد دستگاه‌های خودپرداز…

کاهش 11 درصدی تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در جهان

کاهش 11 درصدی تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در جهان

به گزارش به گزارش میهن تجارت، تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین نصب شده در سراسر جهان برای اولین بار در یک دهه اخیر کاهش یافته است. رادار کوین خودپرداز تعداد دستگاه ها را در ابتدای سال گذشته 37 هزار و 827 دستگاه و در ابتدای سال جاری به 33 هزار و 622 دستگاه کاهش یافته است.

این کاهش در ایالات متحده نیز مشهود بود که 82 درصد از کل دستگاه های خودپرداز بیت کوین در جهان را تشکیل می دهد. زیرا از 32672 واحد در سال 2023 به 27621 واحد در پایان سال کاهش یافته است. طبق داده‌های Coin ATM Radar، این اولین باری است که ایالات متحده شاهد کاهش نصب‌های خودپرداز بیت‌کوین نسبت به سال گذشته است.

روندی متفاوت در اتحادیه اروپا

البته این روند در همه مناطق یکسان نبوده است. تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین در اتحادیه اروپا (EU) با 10 افزایش به 1548 دستگاه رسید، در حالی که تعداد دستگاه ها در کانادا، استرالیا، اسپانیا و لهستان نیز اندکی افزایش یافت. اما سوئیس شاهد کاهش قابل توجهی در تعداد دستگاه های نصب شده بود.

البته برخی از حوزه های دیگر نیز با کمک دستگاه های خودپرداز بیت کوین شاهد افزایش پذیرش بیت کوین بوده اند. به عنوان مثال، کاربران بیت کوین در آرژانتین و السالوادور به دستگاه های خودپرداز بیت کوین که در شبکه لایتنینگ فعال هستند دسترسی دارند.

وضعیت در سال 2022 متفاوت بود. بر اساس داده های Coin ATM Radar، رکورد تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین در جهان در آگوست همان سال با 39376 دستگاه شکسته شد.

بزرگترین اپراتور دستگاه های خودپرداز بیت کوین کیست؟

در حال حاضر، بزرگترین اپراتور دستگاه های خودپرداز بیت کوین، بیت کوین دپو، یک شرکت سهامی عام مستقر در آتلانتا، ایالات متحده است.

بر اساس داده‌های Coin ATM Radar، این شرکت حدود ۶۳۱۱ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین را اداره می‌کند که بسیار بالاتر از ۳۸۸۰ دستگاه خودپرداز متعلق به CoinFlip، دومین اپراتور بزرگ صنعت است.

از نظر تولید دستگاه، جنرال بایت با ساخت 10844 دستگاه، 32.3 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

آینده دستگاه های خودپرداز بیت کوین

آینده دستگاه های خودپرداز بیت کوین نامشخص است. با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که کاهش نصب آنها موقتی است و با بهبود بازار ارزهای دیجیتال، تعداد این دستگاه ها دوباره افزایش می یابد. در مقابل، دیگران بر این باورند که افزایش برنامه های غیرمتمرکز (DeFi) تقاضا برای دستگاه های خودپرداز بیت کوین را کاهش می دهد.

تنها زمان نشان می دهد که آینده دستگاه های خودپرداز بیت کوین چه خواهد بود. با این حال، به گفته برخی از فعالان این صنعت، کاهش اخیر تعداد نصب دستگاه ها نشانه ای از چالش های موجود در صنعت ارزهای دیجیتال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *