1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. کاری که مهران مدیری توانست و…

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

قرعه بی پایان تهیه کنندگان و برنامه سازان تلویزیون به شبکه های تلویزیونی خانگی به نام مهران مدیری افتاده است تا از دوشنبه امروز شاهد اولین قسمت از برنامه جدید این هنرمند به نام «اسکار» باشیم.

به گزارش برترین ها، به بهانه پخش این برنامه جدید، بهتر است در غیاب مهران مدیری حال و هوای رئالیتی شوها و مجریان نوظهور شبکه نمایش خانگی را بررسی کنید.

در این بررسی با ما همراه باشید.

بازگشت چهره محبوب

مهران مدیری یکی از نام های آشنای سینما و تلویزیون در چند دهه اخیر است. کارگردانی با دوربین و نگاه متفاوت، تهیه کننده ای باهوش و بازیگری کاریزماتیک که پس از موفقیت در همه این عرصه ها ثابت کرد که هنر اجرا و بازیگری را نیز به خوبی می شناسد. در مارس 2014 یک کارگردان با یک برنامه تلویزیونی با محوریت کمدی توانست توجه بخش زیادی از مخاطبان تلویزیون را به خود جلب کند. این برنامه یک مهمانی یا یک مراسم ساده با حضور افراد سرشناس و مخاطب زنده بود که میزبان مهران مدیری بود.

نوع خاص کارگردانی در این برنامه کاملا مشهود بود. از آنجایی که می توان حدس زد پس از چندین سال کار در تلویزیون سلیقه مخاطب را به خوبی می شناسد، این برنامه تا آخرین فصل خود پربیننده ترین برنامه تلویزیونی محسوب می شد. نکته قابل توجه دورهمی اما کارگردانی و فضای کمدی قابل قبول نبود. تعداد زیادی از مخاطبان این برنامه برای دیدن اجرای مهران مدیری آمده بودند. بداهه گویی ها و رفتار صمیمانه او در اجرا باعث شد تا مخاطب او را مجری ببیند تا مجری!

اجرای ساده و بدون معرفی کلمات بیهوده چینی و کلمات و شعرهای سخت و سنگین باعث شد تا تجربه ای موفق در کارنامه مهران مدیری رقم بخورد. پس از تغییر محور کمدی برنامه دورهمی به مسابقه اطلاع رسانی عمومی، محبوبیت این برنامه تغییر چندانی نکرد و مخاطبان دوباره مشتاق دیدن اجرای مهران مدیری شدند زیرا او می تواند یک مسابقه اطلاعات عمومی به ظاهر خسته کننده را به یک دوره علمی جالب تبدیل کند. . .

این مرد کاریزماتیک پس از پایان فصل آخر دورهمی، اجراهای پرطرفدار خود را از تماشاگران دریغ نکرده است. مهران مدیری این بار اجرای یک رئالیتی شو جدید از فیلمیو را بر عهده دارد که می توان آن را تلفیقی از دو تجربه قبلی او دانست. ترکیبی از یک رقابت چالش برانگیز با حضور کمدی مهمانان سرشناس به میزبانی یک مدیر.

پایان انتظار برای دیدن یک عملکرد اجرایی

اسکار رئالیتی شوی مورد انتظار با اجرای مهران مدیری است که در قالب یک مسابقه چهار نفره اجرا می شود. شرکت کنندگان این مسابقه افراد سرشناسی هستند که قرار است برای کسب جایزه اسکار به رقابت بپردازند. مهران مدیری مجری، داور و امتیاز آور اصلی این مسابقه است که سرنوشت برنده را رقم می زند اما با این وجود همچنان میزبانی خود را در این برنامه حفظ کرده است. نکته اصلی و قابل توجه در قسمت اول این مسابقه انتخاب میهمانان یا شرکت کنندگانی بود که همگی پیش از این با مهران مدیری کار کرده اند و همین موضوع نوعی انسجام در اجرای مدیری و روند مسابقه ایجاد کرده است. در هر صورت باید این نکته را هم در نظر داشته باشیم که یک مدیر در ایجاد یک موقعیت طنز «آن» خاصی دارد که مثلاً با خاطره گویی سحر ولدبیگی که حتماً دیده اید در فضای مجازی پخش شده و ویدیو مشخص می شود. همان قسمت در ما ابتدا همان مقاله را پست کردیم.

بالاخره یک اجرای درست!

در غیاب مهران مدیری و امثال او، شبه مجریان زیادی وارد شبکه نمایش خانگی شدند. مدیرانی که شاید بهتر بود کار را به همکاران واگذار کردند و مسئولیت اجرا را رد کردند. در ادامه به بررسی چند اجرا در شبکه نمایش خانگی پرداخته ایم.

علی میرمیرانی/2 شوت

کاری که مهران مدیری توانست انجام دهد و شهاب حسینی نتوانست

علی میرمیرانی نویسنده و روزنامه نگاری است که این روزها با برنامه ۲شات مورد توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. توجه مخاطب به این برنامه به خاطر ایده خاصی یا مهمانان آن نیست. این توجه حاصل اجرای ویژه علی میرمیرانی به عنوان مجری برنامه است که تماشاگران را شگفت زده کرد. بیان و لحن خاص میرمیرانی در 2 شات باعث شد بسیاری از بینندگان او را برای اجرای چنین برنامه ای مناسب ندانند. اگر قرار است برنامه ای معمولی و تمیز اجرا شود، بهتر است مجری آن برنامه بیشتر به خود واقعی خود نزدیک شود تا مخاطب اجرای او را طبیعی و معمولی بداند! در روزهای اخیر «میمی» با عنوان «تکرار کن» از علی میرمیرانی سوژه خنده کاربران شبکه های اجتماعی شده است که نشان می دهد او نتوانسته موفق باشد.

شهاب حسینی/رفیق

کاری که مهران مدیری توانست انجام دهد و شهاب حسینی نتوانست

مهارت های بازیگری شهاب حسینی در سینما و تلویزیون به اثبات رسیده است. او بازیگر محبوبی است و در ایران کمتر کسی است که او را دوست نداشته باشد. این بازیگر با تجربه است اما نمی تواند نقش مجری را خوب بازی کند! شهاب حسینی با توجه به مهارت های بازیگری اش فن بیان خوبی دارد اما به عنوان مجری قابل قبول نیست. از زبان بدن آشفته او در حین اجرا تا استفاده از شیوه های قدیمی اجرا، مخاطبان شهاب حسینی را بیشتر به عنوان یک بازیگر دوست دارند تا به عنوان مجری.

لیلا اوتادی / چیدمان

کاری که مهران مدیری توانست انجام دهد و شهاب حسینی نتوانست

اجرای لیلا اوتادی در برنامه چیدمنه شوک بزرگی برای مخاطبان بود. پس از پخش چندین قسمت از برنامه چیدمنه، هنوز بسیاری از بینندگان متوجه دلیل انتخاب خانم اوتادی به عنوان مجری نشده اند. به هر حال همه می دانیم که خوش تیپی یکی از ویژگی های مهم اجراست، اما بدون شک عامل کافی برای مجری شدن نیست! پس شاید بهتر بود سازندگان این برنامه به گزینه های دیگری هم فکر می کردند.

حامد عنقی/شب عنقی

کاری که مهران مدیری توانست انجام دهد و شهاب حسینی نتوانست

مرز باریکی بین هواداران حامد مکانی و منتقدان او وجود دارد. برخی او را یک کمدین موفق می دانند و از چهره او چه در بازی های مافیایی و چه به عنوان مجری استقبال می کنند. با احترام به این همه طرفدار نمی توان از این نکته غافل شد که حامد انگی با همه شوخی ها و شوخی های خودش گزینه مناسبی برای اجرای برنامه نیست چرا که خندیدن به شوخی های مجری از او مجری خوبی نمی سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *