1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. اسماعیل هنیه: کشورهای اسلامی سلاح بدهند

اسماعیل هنیه: کشورهای اسلامی سلاح بدهند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس امروز (سه شنبه) در سخنرانی خود در کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مسلمان در دوحه گفت: نبرد غزه تنها نبرد فلسطینی ها نیست، بلکه جنگ غزه تنها نبرد فلسطینیان است. جنگ مسجد الاقصی

به گزارش سایت الجزیره، اسماعیل هنیه گفت: امت اسلامی و علمای آن نقش بسیار زیادی در حمایت از مقاومت دارند، می بینیم که کشورهای جهان با هواپیما و کشتی برای رژیم اشغالگر سلاح می فرستند، اکنون زمان حمایت از مقاومت مسلحانه است؛ زیرا این نبرد برای فلسطینی ها نیست، بلکه نبرد مسجد الاقصی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: اسرائیل در غزه سه هدف، نابودی مقاومت، بازگشت اسرا و اسکان مردم غزه به خاک مصر را تعیین کرد؛ اما با وجود هزینه های سنگین و جنایات و نسل کشی. ، هیچ یک از اهداف او محقق نشده و تلفات و تلفات او در میدان جنگ بیش از آن چیزی است که اعلام می کند.

اسماعیل هنیه همچنین گفت: پس از گذشت نزدیک به 100 روز جنگ، بمباران و پهپادهای جاسوسی، ارتش اشغالگر نتوانسته حتی یک اسیر را برگرداند و آزادی اسرای اسرائیلی تنها با آزادی تمامی اسرای فلسطینی امکان پذیر است.

هنیه همچنین درباره هدف اشغالگران از آوارگی مردم غزه گفت: این هدف به دلیل استواری مردم ما و تداوم حضور آنها در خاک غزه شکست خورد، زیرا مردم غزه که در خارج از غزه گیر افتاده بودند، بازگشتند و ساکنان فعلی غزه. آنها هم سر جای خود هستند.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین به مبارزات جوانان فلسطینی در کرانه باختری اشاره کرد و گفت: اتفاقات خطرناکی در این منطقه در حال رخ دادن است و تا کنون بیش از 350 فلسطینی در کرانه باختری از آغاز نبرد آل النبرد جان باخته اند. -اقصی

اسماعیل هنیه پیشتر گفته بود اسرائیل در حال ورود به مرحله سوم جنگ غزه است و در این مرحله نیز در برابر مبارزان فلسطینی شکست خواهد خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *