1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. ارتباط میان منابع آبی کشورها با…

ارتباط میان منابع آبی کشورها با رشد صنعت استخراج رمز ارز

ارتباط میان منابع آبی کشورها با رشد صنعت استخراج رمز ارز

به گزارش به گزارش میهن تجارت، قرقیزستان کشوری سرسبز و زیبا در آسیای مرکزی دارای منابع آبی فراوانی است که می تواند نقش اساسی در رشد صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور داشته باشد.

به گفته دولت قرقیزستان، این تنها کشور در آسیای مرکزی است که تقریباً تمام منابع آبی خود را در داخل مرزهای خود کنترل می کند. این مزیت هیدرولوژیکی منجر به تشکیل شبکه ای متشکل از دو هزار رودخانه به طول بیش از 10 کیلومتر به همراه مخازن طبیعی، دریاچه ها و یخچال های طبیعی قابل توجهی شده است.

با وجود این ثروت عظیم آب، قرقیزستان هنوز در دسترسی و بهره برداری موثر از این منابع با چالش هایی مواجه است. در این راستا محدودیت ها و مشکلات فنی کشور را برای تامین نیازهای انرژی خود به واردات برق متکی کرده است.

با این حال پتانسیل انرژی آبی کشور برای تامین انرژی مورد نیاز معدن نوید رشد پایدار این صنعت را می دهد. همانطور که طالبیک آبرایف، وزیر انرژی قرقیزستان در بیانیه اخیر خود اشاره کرد، بسیاری از صاحبان مزارع استخراج ارزهای دیجیتال، نیروگاه های برق آبی کوچکی را نیز راه اندازی می کنند که منبع مطمئن و دوستدار محیط زیست برق هستند.

با این حال، اکنون تنها مزرعه استخراج ارز دیجیتال که در کشور فعال است، برق خود را از قزاقستان تامین می کند و هزینه های ترانزیت را پرداخت می کند. این اتکا به منابع خارجی ضرورت ادغام انرژی برق آبی محلی در بخش معدن را نشان می دهد.

رئیس جمهور قرقیزستان، سیدیار جباروف، پتانسیل انرژی آبی برای استخراج ارز دیجیتال را تشخیص داده و از توسعه این صنعت حمایت کرده است. در جولای 2023، او ساخت مزرعه استخراج ارز دیجیتال در نیروگاه برق آبی کامبار-آتا-2 را تصویب کرد. این نشان دهنده تعهد دولت به استفاده از انرژی مازاد برق آبی است.

درآمد استخراج ارز دیجیتال برای اقتصاد قرقیزستان

با این حال، راه اندازی یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال هزینه های خاص خود را دارد. از جمله هزینه های بالای برق، هزینه های حمل و نقل و تعرفه ها. علیرغم این چالش ها، مالیات معادن حاصل از این تسهیلات کمک قابل توجهی به بودجه کشور کرده است.

مالیات معادن در نوامبر 2023 به 7.64 میلیون سوم رسید (سوم واحد پول قرقیزستان است و این رقم معادل 85 هزار و 760 دلار است). در واقع میزان مالیات جمع آوری شده 414 هزار سوم (4650 دلار) بیشتر از ماه قبل بوده است.

دولت در 11 ماه گذشته در مجموع 78 میلیون و 639 هزار و 200 سوم (معادل 882 هزار و 740 دلار) مالیات از ماینرهای ارزهای دیجیتال دریافت کرده است که در ماه آگوست با رقم 11.6 میلیون سوم (130 هزار تومان) به بالاترین حد خود رسید. 210 دلار). رسیده

پرداخت ها از سه ماهه دوم سال 2023 شروع به رشد کرده اند و این نشان دهنده تأثیر مثبت صنعت استخراج ارز دیجیتال بر اقتصاد قرقیزستان است. این کشور با بهره‌گیری از منابع آب فراوان و توسعه زیرساخت‌های استخراج پایدار، می‌تواند خود را به عنوان پیشرو در استخراج ارز دیجیتال دوستدار محیط زیست معرفی کند.

در حالی که صنعت هنوز با موانع نظارتی و چالش‌های دسترسی به انرژی مواجه است، حمایت دولت و سهم رو به رشد مالیات ماینینگ در بودجه، آینده امیدوارکننده‌ای را برای استخراج ارزهای دیجیتال در قرقیزستان نشان می‌دهد.

ادغام انرژی آبی محلی در بخش معدن می تواند راه را برای مدلی پایدارتر و مقرون به صرفه در این صنعت هموار کند. در عین حال، جریان های درآمد اضافی را نیز برای کشور فراهم می کند. در حالی که قرقیزستان پتانسیل منابع آبی خود را بررسی می کند، به نظر می رسد نقش مهمی در چشم انداز استخراج ارزهای دیجیتال جهانی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *