1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. لزوم دغدغه‌مندی همه سطوح جامعه نسبت…

لزوم دغدغه‌مندی همه سطوح جامعه نسبت به امر حجاب و عفاف

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، آیت الله سیدوسوف طباطبایی نژاد در دیدار با دبیر شورای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در کشور و اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به به روند مناسب و مناسب فعالیت شورای مرکزی. وی تصریح کرد: امیدواریم همه برای این فریضه و فریضه الهی که ام الفریض است، تلاش کنند که امام حسین(ع) نیز با امر به معروف و نهی از فرائض دیگر در این باره فرمودند. خواهد بود

وی با بیان اهمیت نظارت مردم بر یکدیگر و بی تفاوت نبودن نسبت به یکدیگر، گفت: امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در تاریخ اسلام با وجود اینکه آیات بسیاری از احکام بعد از گذشت نازل شده است. استقرار حکومت در مدینه، اما بخشی از آیات امر به معروف و نهی از منکر در مکه نازل شد، یعنی هنوز حکومت برپا نشده بود، ولی خداوند نسبت به این موضوع هشدار داد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به سرنوشت اصحاب سبت در قرآن کریم و روی گردانی گروهی از آنان از امر به معروف و نهی از منکر، بی تفاوتی نسبت به سرنوشت جامعه را عامل تباهی و تباهی خواند. ادامه داد: حضرت اباعبدالله (ع) نیز یک بار وقتی با حر روبه رو شدند، از قول پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «کسی که سلطان ظالمی را ببیند که در بین مردم مرتکب گناه می شود و آن را تغییر نمی دهد، همان مجازات است که برای یک سلطان ناعادلانه نیز برای یک شخص بی تفاوت وجود دارد. “

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مسائلی است که دنیا را آباد می کند و اگر همه ما کار هدایت را انجام دهیم دیگر مشکلی پیش نمی آید.

طباطبایی نژاد تصریح کرد: سیدالشهدا(ع) فرمود قیام من برای امر به معروف و نهی از منکر بود، این برای مدت محدودی نبود، بلکه پیامبر می خواست با شهادت خود به مردم بفهماند که نباید بی تفاوت باشد. و باید تا شهادت پیش برود. تلاش کرد

وی خاطرنشان کرد: در اوایل انقلاب حضرت امام (ره) دستوری در خصوص امر به معروف و نهی از منکر صادر کردند اما بنا به دلایلی دستور اجرا نشد و الان هم با سلایق مختلف این کار انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در استان اجرای امر به معروف و نهی از منکر را در تمام دستگاه های حکومت اسلامی ضروری دانست و گفت: لازم نیست ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قرار گیرد. نهی از منکر همه جا وارد شود، اما برخی مسائل مربوط به اماکن است و برخی مربوط به شهرداری و سایر سازمان ها و ارگان ها است، البته در اصفهان همه ادارات این همدلی را دارند.

وی افزود: وجوب امر به معروف و نهی از منکر یک واجب ذاتی است و منظور از احیاء، اجرای مردانه واجب و انجام عملی آن است.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر موضوع حجاب و عفاف و لزوم اهتمام در همه سطوح در این زمینه تصریح کرد: باید بدانیم که موضوع بی حجابی برنامه ریزی شده بود، قصد دارند با بی حجابی همه را به فساد بکشانند و این امر موضوع جزئی نیست و سیاست دشمن است.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما حفظ جامعه اسلامی است، اما جامعه باید جامعه ای آماده برای بهبود باشد و نباید این موضوع باشد که مردم به سمت فساد کشیده شوند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین طاهری دبیر شورای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کل کشور گزارشی از عملکرد ستاد مرکزی در در چند ماه گذشته و اظهار داشت: تلاش کردیم در چند حوزه در ستاد ورود کنیم، از جمله اینکه ستاد از نظر ساختاری، برنامه و بودجه نقاط ضعفی داشت و در گام اول ساختار را اصلاح کردیم.

وی افزود: در حال حاضر سند جامع امر به معروف و نهی از منکر نداریم و بر این اساس سندی که سیاست های اجرایی را بازگو کند وجود ندارد، لذا بر این اساس مجوز تدوین سند جامع و اجرایی گرفته شد. سند.”

حجت الاسلام والمسلمین طاهری با بیان ماموریت های اصلی امر به معروف و نهی از منکر در کشور گفت: بر اساس قانون، فرماندهی پنج ماموریت اصلی دارد که ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را شامل می شود. شرارت، حمایت از تشکل های مردمی و مطالبه گری، نهادهای حاکمیتی، عفاف، حجاب و مراجع قضایی برای آنها در نظر گرفته شده و برخی در مرحله اجراست.

در ادامه رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نیز گزارشی از اجرای مصوبات جلسه قبلی این ستاد ارائه کرد و اظهار داشت: برخی از مصوبات جلسه قبل. از ستادهایی که پیگیری شد، رسیدگی به موضوع کشف حجاب، جلوگیری از گشت سگ در سطح شهرستان، حمایت قاطع از امر به معروف و نهی از منکر در سطح استان، ایجاد فضای شهری با موضوع حجاب و آموزش عفاف و ارزش در شهر اصفهان، اجرای طرح شهید خلیلی، برگزاری دوره های ویژه کارکنان دستگاه های حاکمیتی با محتوای تربیت اسلامی و عفاف و حجاب بود.

حجت الاسلام والمسلمین مظاهری افزود: در مجموعه تعزیرات اقدامات خوبی در خصوص گران فروشی و بحث عفاف و حجاب انجام شده و شعبه تخصصی در این زمینه در اصفهان پیش بینی شده است. در دانشگاه های استان شورای امر به معروف و نهی از منکر در حال تشکیل است. و قرار است پروژه دانشجویی مسئول اجرا شود.

وی همچنین به همراهی ائمه جمعه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: ستاد در همه شهرستان ها فعال است و جلسات آن برگزار می شود و ستاد در 20 شهر و ماهیت شوراها فعال است. در شهرهای کوچک بسیار موثر بوده است. و همچنین در حوزه های علمیه خواهران دوره های امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *