1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. جشنواره سرود دانشجو معلمان در سال‌های…

جشنواره سرود دانشجو معلمان در سال‌های آتی گسترده‌تر برگزار شود

گزارش کردن خبرگزاری به گزارش میهن تجارت از قزوین، اصغر باقرزاده عصر امروز – سه شنبه 28 آذرماه – در آیین اختتامیه جشنواره سرود و هنرهای نمایشی دانش آموزان و معلمان سراسر کشور که در سالن همایش های دانشگاه تربیت معلم شهید محمدعلی رجایی برگزار شد، گفت: که معلم و معلم دو رکن مهم تعلیم و تربیت در مدارس هستند. اگر مؤمن باشند می توانند تأثیر بهتری در تربیت دانش آموزان داشته باشند.

وی سخاوت مربیان و معلمان را در گرو ایمان آنها دانست و گفت: هر مربی و معلمی که مؤمن باشد علم خود را به راحتی خواهد داد و بنابراین عنصر ایمان باید در شخصیت مربیان و معلمان ما تقویت شود.

معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش هنر در توسعه آموزش و پرورش افزود: برای رشد در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان باید جشنواره های فرهنگی و هنری بیشتری برگزار شود و در این زمینه کمک شود. از همه رشته ها و ابزار هنری جستجو شود.

باقرزاده هنرهای نمایشی و آواز را از ابزارهای مهم توسعه تربیتی در مدارس برشمرد و ادامه داد: هنر اثربخشی آموزش و تدریس را چند برابر می کند و وقتی ابزار هنری را وارد فرآیند آموزش می کنیم تاثیرات چشمگیر آن به وضوح دیده می شود.

وی برپایی جشنواره های هنری را پیشتاز توسعه هنر و تأثیرگذاری علوم تربیتی در بین دانش آموزان دانست و یادآور شد: جشنواره آواز و هنرهای نمایشی دانش آموزان و معلمان باید در سال های آینده به شکل گسترده و عمیق تری برگزار شود. و مشابه چنین جشنواره ای در نقاط مختلف نظام برگزار شود. آموزش ما برگزار خواهد شد.

لرستان برنده بهترین اجرای جشنواره شد

رئیس کمیته داوری جشنواره سرود و هنرهای نمایشی دانشجو معلم با بیان اینکه این جشنواره در پنج رشته سرود، نمایش صحنه ای، نمایش عروسکی و نمایشنامه خوانی رادیویی برگزار شد، گفت: دانشجو معلمان حاضر در این جشنواره در طول چهار روز از آثار هنری خود در این پنج رشته به داوران ارائه شد.

حسن یوسفی از حضور 71 گروه هنری در این جشنواره خبر داد و افزود: 28 گروه در بخش ترانه، 22 گروه در بخش اجرای صحنه، 12 گروه در زمین نمایشنامه خوانی رادیویی، 5 گروه در نمایش عروسکی شرکت کردند. ، و 4 گروه در حوزه تعزیه شرکت کردند.

وی ادامه داد: رضوی در رشته اجراهای صحنه ای در بخش خواهران استان های یزد، همدان و خراسان شمالی و در بخش برادران استان های تهران، کردستان و خراسان مقام های اول تا سوم را کسب کرد.

رئیس کمیته داوران از کسب مقام اول تیم استان خراسان رضوی در بخش سرود برادران خبر داد و گفت: در این بخش آذربایجان غربی و لرستان به ترتیب عناوین دوم و سوم جشنواره سرود و هنرهای نمایشی را کسب کردند. در ترانه خواهران خراسان رضوی مقام اول، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی مقام دوم و استان های بوشهر و فارس مقام سوم را کسب کردند.

یوسفی افزود: استان لرستان در رشته نمایش عروسکی خواهر مقام اول این جشنواره را کسب کرد و استان سیستان بلوچستان به مقام دوم بسنده کرد. اما در بخش برادران لرستان مقام اول را کسب کرد و قزوین دوم شد.

وی با بیان اینکه در بخش تعزیه خواهران گلستان مقام اول را کسب کرد و مقام های دوم و سوم را نداشتیم، ادامه داد: در تعزیه برادران استان قم مقام اول را کسب کرد و استان گلستان در جایگاه دوم ایستاد.

رئیس کمیته داوران جشنواره سرود و هنرهای نمایشی دانشجو معلمان همچنین از کسب رتبه اول استان آذربایجان غربی در رشته نمایشنامه خوانی رادیویی بخش خواهران خبر داد و گفت: در این بخش استان کردستان و استان اصفهان کسب کردند. مقام دوم و سوم. همچنین در نمایشنامه خوانی برادران لرستان اول و خراسان شمالی و آذربایجان غربی دوم و سوم شدند.

یوسفی افزود: در این جشنواره استان لرستان در سه بخش جشنواره مقام اول و در بخش سرود برادران دوم شد و با 4 عنوان بهترین عملکرد را در بین استان های دیگر داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *