1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. بررسی وضعیت آلودگی هوای اصفهان در…

بررسی وضعیت آلودگی هوای اصفهان در کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا

بررسی وضعیت آلودگی هوای اصفهان در کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، محمد مخبر امروز – سه شنبه 28 آذرماه – در جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا و ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور تاکید کرد. لزوم توجه به اجرای برخی اقدامات در راستای کاهش آلودگی هوا. وی گفت: دولت با جدیت به دنبال حل مسائل و مشکلات پیش روی توسعه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ کشور است تا گام مهمی در جهت کاهش آلودگی هوا برداشته شود.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: آلودگی هوا با آسیب جدی به سلامت جامعه همراه است که باید روند اجرای برنامه های کوتاه مدت و زودبازده را تسریع بخشد و برنامه های بلندمدت در این زمینه باید در یک برنامه اجرایی شود. به صورت زمان بندی شده، با تقسیم کار مشخص و با توجه ویژه.

وی سازمان حفاظت محیط زیست را موظف کرد برای کاهش آلودگی هوا برنامه های اصلاحی برای دستگاه های اجرایی انجام دهد. آمار و اطلاع رسانی کند تا با زمانبندی مشخص در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.

طرح جامع مدیریت دریاچه نمک تصویب شد

در این جلسه که وزرای کشور، نفت، کشاورزی، راه و شهرسازی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، استاندار اصفهان و رئیس سازمان هواشناسی کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس جمهور حضور داشتند. سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از وضعیت محیط زیست استان ارائه کرد. اصفهان و مقایسه وضعیت کیفی هوای این استان در آبان و آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و تشریح اقدامات انجام شده و برخی موانع پیش روی مصوبات مربوط به کاهش آلودگی هوا در استان اصفهان.

در این جلسه پیشنهادات با اثربخشی عمده برای کاهش آلودگی هوای اصفهان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی برای رفع موانع پیش روی مصوبات کاهش آلودگی هوای اصفهان اتخاذ شد.

در جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور، پس از ارائه گزارش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از اقدامات انجام شده در خصوص دستور رئیس جمهور در خصوص دریاچه نمک که در زمان ایشان انجام شد. سفر به استان قم طرح جامع مدیریت دریاچه نمک تصویب شد.

لازم به ذکر است قرار است طرح جامع مدیریت دریاچه نمک در سه محور جلوگیری از خشک شدن و ایجاد کانون های گرد و غبار، کاهش بار آلودگی و جلوگیری از تغذیه تالاب ها و حفاظت و بهره برداری پایدار، جلوگیری از تخریب های جبران ناپذیر و تصرف اراضی تالاب اجرا شود. . .

در این جلسه گزارشی از دستورالعمل تعیین حریم اکولوژیکی تالاب ها ارائه شد و پس از بحث و بررسی، دستورالعمل کلی این دستورالعمل به تصویب رسید و مقرر شد اعضای ستاد نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنند. ظرف یک هفته به دبیرخانه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *