تشکیل ۴۰۰۰ پرونده در حوزه جرایم اقتصادی در ۹ ماه سال جاری

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین رحیمی با تاکید بر اینکه مهمترین ماموریت پلیس امنیت اقتصادی مقابله و مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی در راستای ایجاد بستر سالم و لازم برای فعالیت های پلیس است، گفت: فعالان اقتصادی و مجرمان اقتصادی با اعمال مجرمانه خود و با انجام اقداماتی مانند احتکار، پول شوییاختلاس راشا و درخواست آنها به دنبال سود هستند.

وی خاطرنشان کرد: در 9 ماهه امسال بیش از چهار هزار پرونده در راستای برخورد با مجرمان و مفسدان اقتصادی از جمله جرایم فرار مالیاتی، احتکار، زمین خواری تشکیل شده است. پول شوییاختلاس راشا و درخواستربا و تعدی به اموال دولتی محرز و پیگیری شده است، افزود: مطمئنا در این راستا همکاری هموطنان عزیز می تواند پلیس را در اجرای بهتر ماموریت های خود در برخورد و مبارزه با جرائم و مفاسد اقتصادی یاری دهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی لطفا وی با اشاره به افزایش 124 درصدی کشفیات این پلیس در زمینه کالاهای احتکار شده در 9 ماهه امسال، گفت: امسال با تلاش های صورت گرفته در زمینه مبارزه با اخلال در نظام اقتصادی کشور، داریم. افزایش 9 درصدی پرونده های تشکیل شده در این زمینه را شاهد بوده ایم که در سال جاری حوزه ای که بیشترین تمرکز پلیس را بر روی یک پرونده مهم، بزرگ و سازمان یافته قرار داده است.

سردار رحیمی ضمن تشریح اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با پدیده زمین خواری و با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 1279 پرونده در حوزه زمین خواری تشکیل شده است، افزود: در این راستا ، 3169 هکتار زمین به ارزش بیش از 26 هزار میلیارد ریال کشف شد و بیشترین پرونده های تشکیل شده در این منطقه مربوط به استان های هرمزگان و چهار محال بختیاری است.

وی افزود: بر اساس بررسی های انجام شده در خصوص موضوع زمین خواری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد تشکیل پرونده داشته ایم و از نظر مالی نیز 40 درصد رشد ارزش ریالی داشته ایم. از پرونده های تشکیل و کشف شده در این زمینه.»

رئیس پلیس امنیت اقتصادی لطفا وی با اشاره به اینکه در زمینه فرار مالیاتی با توجه به اینکه مالیات نقش ویژه ای در رشد و شکوفایی هر کشوری دارد و یکی از منابع درآمدی کشور است، تصریح کرد: امسال در حوزه فرار مالیاتی با تمرکز بر پرونده های کلان و سازماندهی شده شاهد رشد 2 درصدی پرونده های تشکیل شده و افزایش 179 درصدی ارزش ریالی این پرونده ها هستیم.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در سال جاری شاهد افزایش 62 درصدی پرونده های تشکیل شده در این حوزه همراه با تعامل هدفمند با سازمان های دولتی و مسئولان وظیفه عمومی، شناسایی شاخص های اقتصادی و استفاده از ظرفیت های سازمانی داخلی و خارجی بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تسهیلات بانکی غیرمجاز، کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی پیگیری های فعال و لازم دارند، افزود: در این زمینه با تلاش های صورت گرفته و همکاری سازمان ها و نظام بانکی و سطوح نظارتی شاهد بوده ایم. افزایش 26 درصدی پرونده های تشکیل شده

رئیس پلیس امنیت اقتصادی لطفا وی افزود: در این راستا همچنین شاهد افزایش 79 درصدی ارزش ریالی پرونده های مکشوفه و همچنین افزایش 90 درصدی تعداد متهمان دستگیر شده و رسیدگی به موضوع بوده ایم. راشا و درخواست همچنین که یکی از ماموریت های این پلیس است، شاهد افزایش چهار درصدی پرونده های تشکیل شده در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه برخورد با احتکار یکی از ماموریت های این پلیس است و با توجه به اینکه این اقدام مجرمانه سلامت اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: در 9 ماهه امسال 824 فقره پرونده به ارزش 5753 میلیارد تومان کشف شد. است.

وی افزود: کشف نزدیک به 14 هزار حلقه لاستیک احتکار شده به ارزش 35 میلیارد تومان و کشف 124 هزار انواع مواد مخدر به ارزش 5 میلیارد تومان از مهمترین پرونده های کشف شده در این زمینه است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی لطفا وی با اشاره به اینکه همکاری و همراهی مردم می تواند به پلیس در برخورد بهتر و سریعتر با مجرمان و مفسدان اقتصادی کمک کند، خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند اخبار و اطلاعات خود را در خصوص جرایم اقتصادی و مفاسد اقتصادی با سامانه 096300 پلیس امنیت اقتصادی اعلام کنند. لطفا اشتراک گذاری

سردار رحیمی افزود: در روزهای اخیر شاهد تماس های هموطنان با سامانه 096300 بوده ایم که در واقع موتور محرکه ای است که می تواند عرصه را بر مجرمان و مفسدان اقتصادی تنگ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *