حملات هوایی اسرائیل به جنوب لبنان

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: منابع رسانه ای صبح امروز (سه شنبه) از حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خبر دادند.

شبکه الجزیره گزارش داد جنگنده های رژیم صهیونیستی شهرک کفارکلا در جنوب شرق لبنان را سه بار بمباران کردند.

پایگاه خبری العهد نیز در این باره نوشت که از ساعت 7 صبح به وقت بیروت شهرک های «عیتورون»، «عیتا الشعب»، «یارون» و «مارون الرأس» در منطقه «بنت جبیل» شروع به کار کردند. شاهد حملات توپخانه ای مداوم بوده است.

در هفته های اخیر مرزهای لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین شاهد تبادل آتش میان حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است. در طول هفت روز آتش بس رژیم اشغالگر و مقاومت فلسطین، آرامش نسبی بر این منطقه حاکم بود، اما در پی از سرگیری تجاوزات تل آویو به نوار غزه، بار دیگر ضدحملات حزب الله و رژیم اشغالگر شدت گرفت.

رسانه های عبری گزارش داده اند که از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و نیروهای اشغالگر مجبور به تخلیه هزاران شهرک نشین از شمال فلسطین اشغالی شدند. . تعدادی از شهرک نشینان به صورت داوطلبانه شهرک ها را ترک کرده اند.

اخیرا رسانه های عبری فاش کرده اند که این شهرک نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه های خود نیستند و می گویند که کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر، به سرنوشت آنها اهمیت نداده و آنها را رها کرده است.

پیشتر روزنامه فایننشال تایمز گزارش داده بود که در تلاش دیپلماتیک برای جلوگیری از درگیری همه جانبه بین مقاومت لبنان و رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و فرانسه در حال بررسی راه هایی برای متقاعد کردن حزب الله به دور شدن از مرز بین لبنان و رژیم اشغالگر هستند. فلسطین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *