1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. (عکس) خوانندگی همایون شجریان برای سریال…

(عکس) خوانندگی همایون شجریان برای سریال «سووشون»!

سریال تاریخی «سوشون» این روزها آخرین مراحل فنی را می گذراند تا در ایام نوروز از شبکه نمایش خانگی پخش شود که قرار است همایون شجریان آن را بخواند.

به گزارش فارس، سریال خانگی «سوشون» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی که فیلمنامه آن بر اساس رمان «سوشون» اثر سیمین دانشور ساخته شده و آخرین مراحل فنی خود را برای پخش در نوروز سپری می کند. قرار است همایون شجریان به عنوان خواننده این سریال حضور داشته باشد.

سووشون داستان نقش مردم شیراز در مقابله با استعمار و آغاز قحطی در ایران را روایت می کند. رمان سووشون اولین اثر نویسنده شهیر ایرانی، سیمین دانشور است. این رمان اولین بار در سال 1348 منتشر شد.بهنوش طباطبایی و میلاد کیمرام بازیگران اصلی این سریال هستند و سام درخشانی، آزاده صمدی، ترلان پروانه و هوتن شکیبا دیگر بازیگران مطرحی هستند که در این سریال حضور دارند.

سریال سووشون ساخته نرگس آبیار داستان زندگی یک خانواده کرد را در سال های اقامت در ایران پس از جنگ جهانی دوم و قبل از شروع جنگ ایران و عراق به تصویر می کشد. داستان از نگاه دختر خردسال خانواده به نام شاهین روایت می شود که شاهد تغییرات چشمگیری در زندگی خود و خانواده اش است.

فیلمبرداری این اثر در خرداد 1401 در باغ عفیف آباد شیراز آغاز شد.

نرگس آبیار سابقه کارگردانی چندین فیلم از جمله شیار 143 (2019)، شبی که ماه کامل سود (2019) و ابلق (2019) را دارد.

(عکس) خوانندگی همایون شجریان برای سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *