1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. روند نزولی ارزهای دیجیتال در هفته‌های…

روند نزولی ارزهای دیجیتال در هفته‌های نخست سال 2024

روند نزولی ارزهای دیجیتال در هفته‌های نخست سال 2024

به گزارش به گزارش میهن تجارت، در ابتدای سال 2024 بازار ارزهای دیجیتال با اصلاحات چشمگیری مواجه شده است. این تغییرات تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله نقل قول‌های نادرست که معامله‌گران را نگران کرده است، انتشار پست‌های گمراه‌کننده در شبکه‌های اجتماعی درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت‌کوین و سایر عناصری که به نوسانات بازار کمک کرده‌اند، بوده است.

هفته دوم سال 2024 برای آلتکوین ها بسیار سخت بوده است. داده های بازار روند نزولی را در این دارایی ها نشان می دهد، به طوری که چندین ارز دیجیتال بیش از 10 درصد کاهش یافته اند. در این میان سولانا (SOL) بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پس از افزایش قابل توجه 60 درصدی قیمت سولانا در ماه دسامبر که به طور موقت آن را بالاتر از بایننس کوین در رتبه بندی بازار قرار داد، این ارز دیجیتال اخیراً طی هفته گذشته 10.64 درصد کاهش داشته است. با این حال، رشد 30 روزه آن همچنان در حدود 34 درصد قوی است.

ریپل (XRP)، یکی دیگر از ارزهای رمزپایه محبوب، نیز عملکرد خوبی ندارد. این ارز در محدوده قرمز بازار قرار دارد و در هفته گذشته با 11.59 درصد کاهش و در 24 ساعت گذشته 1 درصد کاهش همراه بوده است. علیرغم رشد برخی ارزهای دیجیتال در سه ماهه آخر سال 2023، ریپل به طور کلی در 30 روز گذشته حدود 10 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر بایننس کوین روند مثبت تری را تجربه کرد و جایگاه خود را به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم بازی دوباره به دست آورد. این ارز تحت تاثیر افزایش حجم معاملات در بایننس و علاقه مجدد سرمایه گذاران نهادی به بازار در ماه گذشته حدود 24 درصد رشد داشته است.

روند سایر آلتکوین ها چگونه بوده است؟

Cardano (ADA) و Avalanche (AVAX) نیز ضررهای قابل توجهی را تجربه کرده اند. این دو ارز به ترتیب 18.33 درصد و 16.47 درصد کاهش را تجربه کردند. با این حال، هر دو شاهد افزایش حجم معاملات بوده اند.

رشد کاردانو تا حدی به علاقه رو به رشد سرمایه گذاران نهادی و نقشه راه توسعه آن نسبت داده می شود که همچنان توجه را به خود جلب می کند. جامعه نسبت به پتانسیل کاردانو خوش بین است، به خصوص در هنگام رقابت با اتریوم.

بهمن در سال 2023 به دنبال ابتکاراتی در زمینه توکن سازی دارایی های واقعی و مشارکت با موسسات مالی بزرگ، دوره رشد قابل توجهی را تجربه کرد. این تلاش ها استفاده و کاربرد شبکه بهمن را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

اتریوم، یکی دیگر از بازیگران فضای آلتکوین، در برابر نوسانات بازار مقاوم بوده است. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با قیمت 2405 دلار معامله می‌شود که 5 درصد در 24 ساعت گذشته و 1.2 درصد در هفته گذشته افزایش یافته است.

خروج سرمایه از بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی مرتبط است. یکی از این عوامل گزارشی از Matrixport است که نشان می‌دهد ممکن است درخواست‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین در ژانویه رد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *