1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. آماری از ارقام دریافتی مهمانان صداوسیما:…

آماری از ارقام دریافتی مهمانان صداوسیما: یک میلیارد برای طنزگو ۲۰۰ میلیون برای مربی!

آماری از ارقام دریافتی مهمانان صداوسیما: یک میلیارد برای طنزگو ۲۰۰ میلیون برای مربی!

روزنامه فرهیختگان، ارگان مطبوعاتی دانشگاه آزاد به انتقاد از برنامه «قاف» که با همکاری این روزنامه ضبط شده است، واکنش نشان داد.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، در ادامه بخش هایی از پاسخ این روزنامه به مجری برنامه «سیدخندان» را می خوانید: مجله تصویری «قاف» از دوشنبه 27 آذرماه به میزبانی اکبر نبوی و اولین مهمان برنامه شروع به کار کرد. این برنامه پرویز پرستویی بازیگر و تلویزیون بود.

مجری برنامه «سیدخندان» یکی از کسانی است که کمتر از 24 ساعت پس از انتشار قاف در بستر فیلتر شده یوتیوب به کنایه از تعداد بازدیدهای این برنامه نوشت. نکته جالب در نوشته سید خندان این است که تلویحاً می‌گویند برنامه او مخاطب زیادی ندارد و نباید به آمار مخاطبان برای قضاوت در مورد آن تکیه کرد و داستان وقتی جذاب‌تر می‌شود که نویسنده چنین نقدی به آن توجه کند. به تعداد بینندگان قسمت اول برنامه قاف در 24 ساعت اول. اکران سید خندان در شب پانزدهم نوروز و در یکی از بهترین شبکه های تلویزیونی نتوانست به رکورد بالای 5 درصد مخاطب برسد.

محمدرضا شهبازی مجری سید خندان که پیش از این تجربه اصلی اش در فضای مجازی فعال بود، در جایی دیگر از همین مطلب به هزینه های ایجاد و انتشار مجله اینترنتی قاف اشاره کرده است. این یکی از عجیب ترین قسمت های نوشته اوست. چرا که به نظر می رسد نویسنده فراموش کرده است که چند سالی است که تهیه کننده تلویزیون است نه فعال توئیتر و از این پس باید به جای مطالبه گری از دیگران، هزینه های تولید برنامه های خود را به عهده بگیرد. اما اگر بیاید و هزینه های تولید برنامه هایی را که ساخته و کمتر از 5 درصد مخاطب داشته است را به طور شفاف اعلام کند.

فقط برای شروع این چالش شفاف سازی می توان به این نکته اشاره کرد که آقای پرویز پرستویی برای حضور در این برنامه ریالی نگرفتند و با ماشین شخصی خودشان آمدند و چون برنامه دیر ضبط شد تنها هزینه ای که کردیم یک پرس غذای 120 بود. هزار تومان البته آقای پرستویی همان غذا را نمی خواست و بعد از برنامه آن را برای بچه دستفروش سر چهارراه می برد. حال سوال از مجری محترم سید خندان این است که آیا همکاران شما در تلویزیون حاضرند فاکتورهای بازیگران و مهمانان شب یلدای متحول کننده خود را منتشر کنند؟ تعداد کمی از این هزینه ها که به گوش ما رسیده است، اعداد بسیار بالایی را نشان می دهد و شما می توانید زحمت بکشید و بقیه را خودتان اعلام کنید تا بحث واضح تر شود. آن طنزپرداز 1 میلیارد تومان، آن ملی پوش فوتبال 500 میلیون تومان، آن مربی فوتبال 200 میلیون تومان و بازیگران طنز 550 میلیون تومان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *