1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت…

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج دریا هشدار داد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه نارنجی هوای دریایی از افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج دریا در نواحی ساحلی و فراساحلی استان های گیلان، مازندران و گلستان خبر داد.

بر اساس این هشدار، احتمال افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از بامداد شنبه بیست و دوم تا بامداد دوشنبه وجود دارد. 25 روز و در نتیجه حداکثر سرعت باد آنی تا 30 می رسد نات و حداکثر ارتفاع امواج در مناطق ساحلی تا دو متر و در مناطق دور از ساحل بیش از دو متر افزایش می یابد.

منطقه تحت تاثیر این سامانه برای روزهای شنبه و یکشنبه، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان، مازندران و گلستان برای روز دوشنبه 25 D نواحی ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان و مازندران است.

غرق شدن شناگران و آسیب به قفس و تورهای ماهیگیری، آسیب به شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در تردد دریایی و آسیب احتمالی تاسیسات دریایی از جمله خطرات سامانه مذکور است و به همین دلیل سازمان هواشناسی با ممنوعیت فعالیت ماهیگیری، از تردد شناورها جلوگیری می کند. شناورهای سبک و تفریحی، جلوگیری از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر، ممنوعیت تردد کشتی‌های تجاری و ممنوعیت فعالیت‌های حمایتی صنایع فراساحلی و آمادگی برای مقابله با آسیب‌های احتمالی از سوی تمامی فعالان دریایی را توصیه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *