1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. رونمایی مهران مدیری از «اسکار» خود…

رونمایی مهران مدیری از «اسکار» خود / تنابنده سراغ «پایتخت» رفت؟

اجرای مهران مدیری در «اسکار»، قطع صحبت های دبیر جشنواره فجر در زمان اعلام آثار، کناره گیری توباناده از یک سریال و گفتگو با پرستوا از خبرهای مهم این هفته است.

به گزارش مهر، عطیه مؤذن; «هفت روز سیما» عنوان بسته خبری-تحلیلی است که در پایان هر هفته متن و حاشیه رویدادهای خبری صدا و سیما و شبکه نمایش خانگی را مرور می کند. همچنین در این بسته نگاهی داریم به شایعات و اخبار غیر رسمی و سعی داریم در کمترین زمان ممکن مهمترین اخبار هفته تلویزیون و شبکه نمایش خانگی را به اطلاع شما برسانیم.

امروز پنجشنبه 30 دی ماه می توانید شماره 137 بسته خبری «هفت روز سیما» را کوک کنید.

چهره هفته؛ مهران مدیری

این هفته بالاخره اولین قسمت از سریال «اسکار» به شبکه خانگی آمد. مجموعه ای که پیش از این درگیر رسوایی های زیادی بود و مجوز یا عدم مجوز آن هر از چند گاهی به تیتر اول رسانه های مجازی تبدیل می شد. “اسکار” یک نوع نمایش واقعیت است که از مسابقه “مستر وظایف” خارجی الگوبرداری شده است، اما چالش ها با در نظر گرفتن مهمانان و شرکت کنندگان طراحی شده است. اما ساختار اصلی مسابقه حفظ شده و به عنوان مثال حضور نیما شعبان نژاد در کنار صندلی مهران مدیری در قسمت اجرای برنامه به دلیل همین ساختار مسابقه اصلی است.

در قسمت اول مسابقه ای که پخش شد بیش از هر چالش و اتفاقی دوباره حضور خود مهران مدیری در کسوت اجرا دوباره با همان کنایه ها و شوخی های به موقع و کنایه های کمی زهرآلود دیده شد که قرار نیست میزبان باشد صرف تعریف و تمجید از مهمان و چالش های او تبدیل به تحقیر نمی شود، توجه مخاطب را به خود جلب کرد.

مدیری بیش از هر چیز استاد گفت و گو است و شاید حتی در این برنامه مخاطب گفتگوی مهران مدیری با آنها و چالش های آنها را بیشتر از چالش های شرکت کنندگان در بخش های مختلف دوست داشته باشد. با این حال مدیری کارگردانی این برنامه را نیز برعهده دارد و قول داده برنامه اش در قسمت های بعدی جذابیت های زیادی داشته باشد.

با قسمت اول و رونمایی از این مسابقه می توان گفت مهران مدیری برنده اصلی «اسکار» است و گپ ها، شوخی ها و اجرای او همچنان مخاطب را با خود همراه می کند. اما شاید برنامه به اندازه چالش های برنامه نتواند انتظارات مخاطب را برآورده کند. چالش هایی که شاید در بازی ها، رئالیتی شوها و دیگر برنامه های گفت و گو به اشکال مختلف دیده شده باشد، با این حال باید منتظر ماند و دید که این رقابت در قسمت های بعدی چقدر می تواند مخاطب را شگفت زده کند.

حاشیه هفته: اعلام آثار فجر به یکباره متوقف می شود

در حالی که روز دوشنبه جمع کثیری از خبرنگاران، اهالی رسانه و سینماگران منتظر حضور مجتبی امینی دبیر جشنواره فیلم فجر بودند تا پشت میکروفن حاضر شود و آثار را اعلام کند، این برنامه با کمی تاخیر آغاز شد و به یکباره قطع شد. و به طرز عجیبی به پایان رسید. تبدیل شد. کل زمان اعلام آثار جشنواره فیلم فجر در سودای سیمرغ و نگاه نو 5 دقیقه بیشتر نبود، اما همین اعلام آثار تا پایان ادامه نداشت و آثار راه یافته به بخش انیمیشن جشنواره بودند. بعدا برای خبرنگاران ارسال شد.

اعلام فیلم های راه یافته به جشنواره فیلم فجر مهمترین خبر این روزهای سینمای ایران بوده است و تلویزیون می تواند با فراهم آوردن تریبون و آنتن از چنین اتفاقاتی بهره ببرد. اتفاقی که ممکن است با این تصمیم به یکباره اتفاق بیفتد، می تواند برعکس باشد، به خصوص زمانی که به طور غیررسمی و از طریق رسانه های مجازی متوجه می شوید که اختلاف سلیقه نیز وجود داشته است.

خروج هفته؛ کناره گیری تنابنده از سریال فتحی

این هفته خبر جدیدی از تولید فصل جدید پروژه پایتخت و اینکه عوامل با ارسال فراخوان به دنبال خواهران دوقلو هستند، منتشر شد. پیش از این رئیس سیمافیلم چندین بار از مذاکره با تیم «پایتخت» خبر داده بود و اتفاقاً تاکید کرده بود که این مذاکرات در مسیر خوبی قرار دارد. با این حال هنوز مشخص نیست که این پروژه ابتدا با یک سریال روی آنتن می رود یا یک فیلم سینمایی.

به تازگی محسن تنابنده که یکی از اعضای اصلی گروه تولید «پایتخت» است، از سریال «عزازیل» حسن فتحی کناره گیری کرد. سریالی که بازیگران مطرحی در آن مشغول به کار هستند و احتمالا ساخت و مشارکت در یک پروژه مهم، تنابنده را به چنین تصمیمی رسانده است که شاید این پروژه جدید، تکمیل «پایتخت» باشد.

بازتاب هفته؛ گفتگوهای جدید اکبر نبوی

اکبر نبوی منتقد، تهیه کننده و پژوهشگر سینما چندی پیش گفت وگویی با پرویز پرستویی داشت که در صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی بازتاب داشت و پرستویی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. وی در بخشی از سخنان خود به انتقاد از تلویزیون پرداخت و اینکه حتی نمی‌خواهد مرگ خود را زیرنویس کند و در بخشی دیگر به کلیدواژه «وسط باز» اشاره کرد که در سال گذشته بارها توسط مردم و حتی او استفاده شده است. خود با این عنوان خطاب شده است.

پرستویی البته در این گفتگوی تفصیلی با حاتمی کیا درباره فیلم هایش، سریال هایی چون «زیر تیغ» و فیلم «مارمولک» هم صحبت کرد و قسمت های مختلفی از این گفتگو دیده شد. گفت و گویی که احتمالاً مصاحبه های سلسله ای با دیگر شخصیت ها و چهره های هنری و فرهنگی داشته باشد و با توجه به انتخاب اکبر نبوی که سعی در انجام مصاحبه های کیفی و عمیق به دور از جنجال دارد، می تواند اتفاق ارزشمندی باشد.

پیشنهاد هفته؛ «نقد سینما» با حضور دبیر جشنواره

با شروع برنامه «هفت» از هفته گذشته، برنامه سینمایی «بررسی سینما» از جمعه ها به پنجشنبه شب ها منتقل شد و از این پس می توانید این برنامه را با اجرای امیررضا مافی و سفره های متنوع آن پنجشنبه شب ها از شبکه چهار تماشا کنید. کانال سیما. .

این برنامه امشب 30 آذر از مهمترین چهره های سینمای ایران دعوت کرده است و قرار است مجتبی امینی دبیر جشنواره فیلم فجر در این برنامه حضور داشته باشد. مقامی که حالا در آستانه چهل و دومین دوره این رویداد است احتمالا حرف های جنجالی و مهمی برای گفتن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *