1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هوای یک کلانشهر در کشور ناسالم…

هوای یک کلانشهر در کشور ناسالم و ۲۶ شهر سالم و پاک است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز – جمعه 22 آذرماه – بیندازیم، سطح و شدت آلودگی هوا را که بر آسمان شهرهای مختلف فراگرفته است، احساس می کنیم. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف می پردازد. توضیح داده شده است که طبق سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز هیچ یک از کلانشهرها در وضعیت ناسالم (قرمز) قرار ندارند.

همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوای امروز هیچ یک از کلانشهرها مانند دیروز در وضعیت خطرناک (قهوه ای) و بسیار ناسالم (بنفش) قرار ندارند.

به این ترتیب امروز دستگاه سنجش کیفیت هوای شهرهای سمنان با شاخص ۱۱۹ در وضعیت ناسالم (نارنجی) قرار دارد به طوری که دیروز شهرهای سمنان و اهواز ناسالم (نارنجی) به ثبت رسیدند.

لازم است بدانید که امروزه دستگاه سنجش کیفیت هوا در شهرهای تبریز با شاخص 67، اصفهان با شاخص 58، تهران با شاخص 53، شهرکرد با شاخص 65، مشهد دارای شاخص 87 است. بجنورد با شاخص 67، اهواز با شاخص 89 و زنجان با شاخص 53، زاهدان با شاخص 67، شیراز با شاخص 54، قزوین با شاخص 77، قم با شاخص 53. 77، کرمان با شاخص 99، اراک با شاخص 68، یزد با شاخص 64 در هوای سالم (زرد) قرار دارند.

در این راستا ایستگاه های سنجش کیفیت هوا باغ وحش ها در گذشته شهرهای تبریز، اصفهان، کرج، بوشهر، تهران، بیرجند، مشهد، زنجان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، خرم آباد، اراک، همدان و یزد در آب و هوای سالم (زرد) ثبت شده بودند. .

بر این اساس امروز ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهرهای ارومیه با شاخص 28، کرج با شاخص 47، ایلام با شاخص 27، بوشهر با شاخص 46، بیرجند با شاخص 39، سنندج با شاخص با شاخص 28، کرمانشاه با شاخص 48، یاسوج با شاخص 37، رشت با شاخص 34، خرم آباد با شاخص 40، همدان با شاخص 9 در وضعیت پاک (سبز) قرار گرفتند.

به این ترتیب طی روز گذشته ایستگاه های کیفیت هوای شهرهای ارومیه، ایلام، شهرکرد، بجنورد، سنندج، یاسوج و رشت در وضعیت پاک (سبز) قرار گرفتند.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، گرگان، ساری و بندرعباس مانند غرش گذشته ثبت نشده است.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در رنگ های خطرناک (قهوه ای)، بسیار ناسالم (بنفش) و ناسالم (قرمز) ثبت نشد. ) اما شهری ناسالم. (نارنجی)، شماره 15 کلان شهر سالم (زرد)، تعداد 11 شهر پاک (سبز)، چهار شهر بدون داده ثبت شد، اما دیروز بیست و یکمین روز، دو شهر ناسالم (نارنجی)، تعداد 18 شهر کلان شهر سالم (زرد)، هفت شهر پاک (سبز) و چهار کلان شهر هیچ داده ای وارد نشده است.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *