1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. حملات آمریکا به یمن، مشارکت در…

حملات آمریکا به یمن، مشارکت در جنایات رژیم اسرائیل است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حزب الله لبنان و حماس در بیانیه های جداگانه ای اعلام کردند که حملات آمریکا به یمن نشان دهنده مشارکت کامل واشنگتن در نسل کشی رژیم اسرائیل در غزه و منطقه است.

حزب الله لبنان در بیانیه خود ضمن محکومیت این حمله، اقدامات آمریکا و انگلیس را تجاوز آشکار واشنگتن و لندن به یمن، امنیت، حاکمیت و مردم آزاده و شریف آن دانست که با تمام توان و شجاعت خود. و مسئولیت در کنار ملت مظلوم فلسطین و مقاومت شجاعانه است. ایستاده اند هستند و با تمام ابزار و امکانات موجود تمام تلاش خود را برای شکستن محاصره آن انجام می دهند.

حزب الله لبنان افزود: حملات آمریکا به یمن بار دیگر تاکید کرد که آمریکا در فجایع و کشتار دشمن صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و منطقه شریک کامل است و آمریکا از این رژیم جنایتکار حمایت می کند و تامین می کند. امکانات و ابزار کشتار و خونریزی. رژیم در تلاش است تا حملات و جنایات خود را سرپوش بگذارد و به هر کسی که در سراسر منطقه در کنار مردم مظلوم فلسطین باشد حمله کند.

حزب الله در بیانیه خود تاکید کرد که این حمله باعث تضعیف حمایت مردم یمن از مردم مظلوم فلسطین و غزه نمی شود، بلکه قدرت و عزم آنها را برای مقابله با آمریکا و متحدانش و دفاع از خود و ادامه حمایت از مردم فلسطین و احقاق حقوق آنها تضعیف می کند. . عدالت افزایش خواهد یافت.

حماس: حمله به یمن تصمیم برای گسترش درگیری ها را نشان می دهد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز حمله آمریکا و انگلیس به یمن را نشان از تصمیم آنها برای گسترش درگیری دانست و تاکید کرد که این حمله عواقبی برای آنها در پی خواهد داشت.

«سامی ابو زهری از رهبران این جنبش فلسطینی گفت: حمله آمریکا و انگلیس به مواضع ارتش یمن که در کنار مردم مظلوم غزه ایستاده است، حمله به ملت اسلامی و تحریک به این امر است. ملت، و این نشان می دهد که کشورهایی که به یمن حمله کردند تصمیم به گسترش درگیری گرفتند. از غزه خارج شود و این عواقبی خواهد داشت.

آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) به دنبال قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مواضع انصارالله در یمن را مورد حمله قرار دادند. منابع خبری صبح جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، هدفی متعلق به آمریکا را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *