1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. خدای یمن همان خدای آرامکو است

خدای یمن همان خدای آرامکو است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، شب گذشته آمریکا و انگلیس به همراه چند کشور دیگر به مناطقی در یمن حمله کردند.

به گزارش رسانه های یمن، استان ها سعده، صنعا، دهمار و حدیده آمریکا و متحدانش هدف حملات هوایی قرار گرفته اند.

پس از این حملات، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات مشترک آمریکا و انگلیس با حمایت هلند، کانادا، بحرین و استرالیا و بر اساس حق آشکار دفاع جمعی و فردی و منطبق با آمریکا منشور ملل علیه اهداف در مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن انجام شد.

آنها در بخشی دیگر از بیانیه خود مدعی شدند: هدف از این حملات دقیق، برهم زدن و کاهش توانمندی حوثی ها در تهدید تجارت جهانی و جان ملوانان بین المللی در یکی از حیاتی ترین آبراه های جهان بوده است.

آمریکا و متحدانش افزودند: هدف ما کماکان کاهش تنش ها و بازگرداندن ثبات به دریای سرخ است، اما پیام ما روشن است: ما در دفاع از جان انسان ها و حفاظت از جریان آزاد تجارت در برابر تهدیدات مستمر در یکی از بزرگترین مناطق جهان تردید نخواهیم کرد. آبراه های حیاتی

همچنین ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس همچنین در دفاع از تهاجم نظامی به یمن اعلام کرد: نیروی هوایی سلطنتی حملات هدفمندی را علیه تأسیسات نظامی مورد استفاده حوثی های یمن انجام داد.

پس از آن و همزمان با انتشار گزارش ها مبنی بر اصابت موشک زمین به زمین ارتش یمن به هدف آمریکایی در دریای سرخ، علی قهلومیکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت: نیروهای مسلح این کشور در حال مقابله با ناوهای آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ هستند.

همچنین سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد: آمریکا و انگلیس با این تجاوز خائنانه مرتکب حماقت شدند و اگر فکر می کردند که این حملات یمن را از حمایت از فلسطین و غزه باز می دارد، اشتباه می کنند، یمن به مواضع دینی و انسانی خود و با تمام وجود ادامه می دهد. ممکن است با غزه بماند و این تهاجم بر قدرت و قدرت ما خواهد افزود.

وی همچنین از ادامه حملات یمنی ها به کشتی ها و کشتی های اسرائیلی عازم بنادر این رژیم خبر داد.

پس از این حملات، جمعی از مردم آمریکا و فعالان ضد جنگ با تجمع در مقابل کاخ سفید، این حمله را محکوم کردند و خواستار توقف مداخلات آمریکا در خاورمیانه و یمن شدند.

خدای یمن خدای آرامکو است

حمله هوایی شب گذشته ائتلاف آمریکایی-بریتانیایی به برخی مناطق یمن واکنش بسیاری از شخصیت ها و در حال حاضر فضای مجازی و کاربران شبکه اجتماعی X را به همراه داشت. هشتگ #یمن و #کلنا_یمن آنها حمایت و همبستگی خود را با رزمندگان یمنی اعلام کردند.

عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه همشهری نوشت: جنگیدن با افرادی که زندگی را جهاد نمی دانند و دنیا ندارند کار آسانی نیست، غرب جنگ با کسانی را که شهادت طلب بودند آغاز کرد. در حال دویدن و جز قیام بالاسیف آنها سبک زندگی دیگری ندارند. انگلیس و آمریکا از کل روز عاشورا و کل ارض کربلا چه می دانند؟ که در منظور از اعتقاد و جهاد چیست؟

خدای یمن خدای آرامکو است

سید یاسر جبرائیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بخشی از خطبه امام علی(ع) نوشت: حمایت کردن یهودی مسلمانان و سارایاهوم و مرتبط هستند گرم کنوا مین مشارق زمین و غرب.» (خدایا! لشکریان، گشت‌ها و مرزبانان مسلمان را در هر کجای شرق و غرب زمین هستند یاری کن)

خدای یمن خدای آرامکو است

امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسائل بین الملل بین المللی وی در واکنش به این حملات نوشت: همان کشورهایی که دو سال پیش فریاد می زدند روسیه نباید به اوکراین حمله می کرد، حالا خود به یمن حمله کرده اند.

خدای یمن خدای آرامکو است

جکسون هینکل، فعال سیاسی و رسانه ای آمریکایی در مقابل این حمله موضع گرفت و نوشت: «من یک آمریکایی مسیحی میهن پرست هستم. فداکار من در کنار یمن و فلسطین هستم!»

خدای یمن خدای آرامکو است

حسنین حداد یکی از فعالان فضای مجازی نیز با یادآوری حملات یمن به این حمله واکنش نشان داد. آرامکو عربستان سعودی نوشت: «خدای یمن همان خداست آرامکو است.”

خدای یمن خدای آرامکو است

علی عبدالسلام الاجریدرباره رزمندگان انصارالله یمن نوشت: «تهدیدات آمریکا آیلا یمن مانند فرعون است. پدران آنها ما می کشیم و ما شرمنده همسرانشان هستیم و سرزمینشان را تسخیر می کنیم. ما جوابش را دادیم. موسی به قوم خود گفت: از خدا کمک بگیرید و صبر کنید. همانا زمین از آن خداست و به هر که بخواهد می دهد و خدا با پرهیزگاران است.

خدای یمن خدای آرامکو است

در ادامه واکنش برخی دیگر از فعالان فضای مجازی آمده است.

خدای یمن خدای آرامکو است

خدای یمن خدای آرامکو است

خدای یمن خدای آرامکو است

خدای یمن خدای آرامکو است

خدای یمن خدای آرامکو است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *