1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. اهمیت نور خورشید صبحگاهی برای بهبود…

اهمیت نور خورشید صبحگاهی برای بهبود سلامتی

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، نور آفتاب صبحگاهی با کاهش فعال تولید ملاتونین و تحریک ترشح سروتونینیک انتقال دهنده عصبی مرتبط با خلق و خوی مثبت و هوشیاری، نقش اساسی در تنظیم چرخه خواب و بیداری دارد. این فرآیند الگوهای خواب ثابتی را ایجاد می کند و به افراد اجازه می دهد خواب با کیفیت بهتری را تجربه کنند.

یکی از فواید قرار گرفتن در معرض نور آفتاب صبحگاهی سنتز ویتامین D است، این ویتامین حیاتی به بهبود عملکرد سیستم ایمنی و سلامت استخوان ها کمک می کند، 15 تا 30 دقیقه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب صبحگاهی می تواند ویتامین D را در بدن تولید کند. ; علاوه بر این، نتایج مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید صبحگاهی خاصیت کاهش استرس دارد و خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد.

کارشناسان توصیه می کنند روزانه 15 تا 30 دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. با این حال، عوامل فردی مانند رنگ پوست، سن، سابقه سلامتی، رژیم غذایی و موقعیت جغرافیایی ممکن است بر مدت زمان ایده آل قرار گرفتن در معرض نور خورشید تأثیر بگذارد.

نور آفتاب صبحگاهی تاثیر مثبتی بر تولید هورمون های خواب و بیداری و همچنین چرخه خواب و هماهنگ سازی ساعت درونی بدن دارد، این هماهنگ سازی نه تنها به بهبود الگوی خواب کمک می کند، بلکه خلق و خو را نیز بهبود می بخشد. در حالی که نور خورشید فواید زیادی دارد، مهم است که اقداماتی را برای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از اشعه ماوراء بنفش انجام دهید، زیرا قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث پیری پوست، آسیب چشم، آفتاب سوختگی و افزایش آسیب خورشید شود. خطر ابتلا به سرطان پوست؛ برای کاهش خطر این اتفاق، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، لباس محافظ بپوشید و از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *