1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار 23 دی…

پیش بینی قیمت دلار 23 دی 1402

به گزارش میهن تجارت:


در هفته سوم آذرماه قیمت دلار افزایش یافت و به کانال 51 هزار تومان رسید. پس از آغاز درگیری اسرائیل و حماس، دلار وارد کریدور 50 هزار تومانی شده بود و سیاستگذار با ارز پاشی سعی در حفظ این محدوده داشت. حالا اما اخبار نامطلوب ارزش این اسکناس را افزایش داده و معامله گران روند صعودی دلار را پیش بینی می کنند.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار در هفته جاری ۵۰۰ تومان افزایش یافت و در آخرین معاملات هفته گذشته با قیمت ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان بسته شد.

دلار در ابتدای این هفته در تلاش بود تا به انتهای کانال 50 هزار تومانی بازگردد و با قیمت 50 هزار و 500 تومان معامله شود. اما چند ساعت بیشتر ماندن در منطقه پایین برای این قبض دوام نیاورد و قیمت دلار به طور مستمر بین 200 تا 500 تومان افزایش یافت. اگرچه نوسانات افزایش این اسکناس محدود بود، اما علاوه بر تثبیت در کریدور 50 هزار تومانی، یک پله افزایش نیز داشت.

در روزهای پایانی سومین هفته آذرماه، در پی انتشار برخی اخبار نامطلوب سیاسی و اقتصادی، حساسیت بازار ارز افزایش یافت. تقاضا در بازار ارز افزایش یافت و فعالان بازار ارز تاثیر دو سیگنال منفی را در شکل گیری این روند صعودی دخیل می دانند. خبری که در روزهای اخیر از سوی رئیس صندوق توسعه ملی اعلام شد: صد میلیارد دلار به دولت ها وام داده ایم؛ امیدی به بازگشت این پول نیست. و دیگری محدودیت های بانک مرکزی عراق در مبادله دلار با ایران است.

دلار در منطقه بالاتر تثبیت شد

تحلیلگران بازار مالی محدوده 50 هزار تومانی را منطقه مهمی برای دلار می دانند که در آن ساختار قیمتی فعلی شکل گرفته و قیمت به ثبات رسیده است. آنها محدوده قیمتی 53500 تا 54000 تومان را حد مقاومت فعلی دلار می دانند و معتقدند موضوع انتخابات و تورم سال آینده ترکیب دلار را تغییر می دهد.

برخی کارشناسان اقتصادی دلار را در مسیر صعودی می دانند و معتقدند روند این لایحه در هفته آینده در محدوده 51 هزار تومان با نوسانات 100 تا 200 تومانی خواهد بود.

قیمت دلار در بازارهای همسایه تعدیل شد

روز پنج شنبه قیمت دلار در بازارهای همسایه نسبت به روز چهارشنبه تعدیل کمی داشت. قیمت دلار سلیمانیه با 150 تومان کاهش به 52 هزار و 200 تومان رسید. دلار هرات با 250 تومان کاهش 51 هزار و 250 تومان معامله شد. درهم امارات با 20 تومان کاهش با قیمت 14 هزار و 280 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *