1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن: به آمریکا…

رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن: به آمریکا نشان می‌دهیم که یمن گورستان مهاجمان است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن عصر امروز (جمعه) به آمریکا و انگلیس هشدار داد.

مهدی المشاط در گفت و گو با خبرگزاری رسمی یمن «صباح» درباره شهادت تعدادی از مردم یمن در حمله آمریکا و انگلیس گفت: خون یمنی ها ارزشمند است و انتقام یمنی ها خواهد بود. فراموش نشود و «تجاوز جنایتکارانه آمریکا، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها، یمن را وادار به ایستادگی کرده است، حمایت این کشور از فلسطین از بین نخواهد رفت.

صبح امروز در واکنش به عملیات ارتش یمن در دریای سرخ علیه ناوهای اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، آمریکا و انگلیس بیش از 12 نقطه در یمن را با هواپیما، ناو و زیردریایی هدف قرار دادند.

المشاط در ادامه افزود: ما به برادران خود در فلسطین و به مردم خود در غزه می گوییم که خون ما رنگین تر از خون شما نیست و خوشحالیم که عملا در کنار شما هستیم. [در این جنگ] ما شراکت داریم و فلسطین تنهاست [به دشمن] او شلیک نمی کند، وجدان ما راحت است. ما تاکید می کنیم که فلسطین در نبرد پس از امروز تنها نخواهد بود.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین بار دیگر تاکید کرد: کشتیرانی در دریای سرخ و مکران برای همه شناورها به جز کشتی هایی که مقصد آنها سرزمین های اشغالی فلسطین است، ایمن است.

وی ادامه داد: آمریکا و انگلیس مسئول نظامی شدن دریا هستند و یمن به آمریکا و انگلیس ثابت خواهد کرد که یمن گورستان بزرگان خواهد بود.

مهدی المشاط در عین حال به میلیون ها نفر از مردم این کشور که امروز در حمایت از نیروهای مسلح یمن و در حمایت از فلسطین به خیابان ها آمدند، درود فرستاد.

المشاط همچنین در پایان گفت: راه حل مشکلات، توقف تجاوزات اسرائیل به نوار غزه است که مورد حمایت آمریکا است و نه حمله به خاک یمن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *