1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. هدف قطعنامه شورای امنیت مشروعیت بخشی…

هدف قطعنامه شورای امنیت مشروعیت بخشی به «ائتلاف دریایی خودساخته» واشنگتن است

هدف قطعنامه شورای امنیت مشروعیت بخشی به «ائتلاف دریایی خودساخته» واشنگتن است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، ناصر کنعانی در واکنش به قطعنامه ۲۷۲۲ شورای امنیت سازمان ملل که با نظارت و مرکزیت آمریکا ارائه و تصویب شد، گفت: این قطعنامه ظاهرا مدعی حمایت از حقوق بشر است. مفهوم کشتیرانی در دریای سرخ را دارد اما در اصل پوششی برای تامین اهداف سیاسی آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی و ادامه جنایات این رژیم علیه مردم بی دفاع غزه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: دولت آمریکا به جای اقدام قاطع برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی، همچنان با حمایت کامل سیاسی، نظامی، بین المللی و دیپلماتیک در کنار رژیم مذکور ایستاده است.

کنعانی افزود: با وجود بیش از 3 ماه حمله نظامی مخرب و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع نوار غزه و تخریب گسترده منازل و زیرساخت های شهری، خدماتی، درمانی و بهداشتی، اقدام آمریکا در ممانعت از اتخاذ یک قطعنامه شورای امنیت شامل درخواست توقف جنگ علیه غزه، عملاً جلوگیری از اجرای وظایف شورای امنیت حفظ صلح و امنیت بین المللی و مخالفت با تقاضای جامعه بین المللی برای پایان دادن به کشتار فلسطینی ها و برقراری است. یک آتش بس

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آمریکا با اعمال فشار بر اعضای شورای امنیت و بدون توجه به علت اصلی بحران و تنش در منطقه، قطعنامه ای را در شورای امنیت به تصویب رساند که ظاهرا بر حقوق و آزادی دریانوردی در دریای سرخ تمرکز دارد. اما هدف اصلی آن مشروعیت بخشیدن به «ائتلاف دریایی خودساخته» به رهبری واشنگتن برای دستیابی به اهداف سیاسی خاص و ایجاد سپر لازم برای ادامه جنایات جنگی رژیم اسرائیل در غزه است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهارات نماینده آمریکا در نشست شورای امنیت درباره آنچه «حقوق و آزادی دریانوردی همه کشورها در دریای سرخ» نامیده شد را تنها برای انحراف اذهان از واقعیت جنایات جاری در غزه دانست. و سرزمین های اشغالی فلسطین توسط رژیم اشغالگر. وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای بی اساس آمریکا و هشدار نسبت به هرگونه اقدام تحریک آمیز و غیرمسئولانه این کشور که صلح و امنیت منطقه را به خطر می اندازد، از شورای امنیت می خواهد که به وظایف خود برای مقابله با علل وضعیت فعلی و تنش در دریای سرخ. عمل کنید

کنعانی تاکید کرد؛ شورای امنیت باید فوراً اقدامات قاطعی را برای وادار کردن رژیم اسرائیل به توقف خونریزی و اجرای کامل قطعنامه‌های 2712 و 2720 اتخاذ کند تا از الزامات لازم برای تسهیل و اطمینان از ارسال سریع، ایمن و بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان فلسطینی در سراسر کشور اطمینان حاصل شود. نوار غزه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *