1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مشکل پرواز عمره‌گزاران ایرانی بزودی حل…

مشکل پرواز عمره‌گزاران ایرانی بزودی حل می‌شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان شامگاه پنجشنبه بیست و یکم آذرماه در گفت و گوی تلفنی درباره برخی موضوعات مورد علاقه دو کشور در زمینه روابط دوجانبه و آخرین تحولات فلسطین گفت وگو کرد.

امیر عبداللهیان وی در این تماس تلفنی به سفر هیئت پارلمانی عربستان سعودی به ایران و سفر وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران به عربستان و همچنین دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با رئیس سازمان حج و زیارت اشاره کرد. وزیر حج عربستان افزود: روابط سیاسی دو کشور در مسیر درستی قرار دارد. در چارچوب توافق بین رئیس جمهور ایران و ولیعهد عربستان سعودی واقع شده است.

وی با اشاره به توافق دو کشور بر سر موضوع اعزام ایرانیان به حج عمره، با همتای سعودی خود درباره تاخیر در این موضوع و چگونگی حل آن گفت وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به اقدام عربستان در برگزاری نشست سران کشورهای اسلامی و عربی با هدف توقف جنگ غزه و ارسال کمک های بشردوستانه به این منطقه گفت: در این راستا نیز هستیم. نگرانی از اقدام آفریقای جنوبی در طرح شکایت از رژیم صهیونیستی در دادگاه. ما از عدالت بین المللی حمایت می کنیم.

امیر عبداللهیان وی با اشاره به تداوم جنایات صهیونیست ها در کشتار مردم فلسطین، خاطرنشان کرد: آمریکا صد روز است که از توسعه نیافتن جنگ صحبت می کند، اما در عمل هیچ جدیتی برای توقف جنگ از خود نشان نمی دهد. جنگ و نسل کشی در غزه

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز روابط دو کشور را رو به گسترش ارزیابی کرد و گفت: همچنان منتظر سفر رسمی دوجانبه آقای رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران به عربستان هستیم.

وزیر امور خارجه عربستان در خصوص مشکل فرار زائران ایرانی عمره به امیر عبداللهیان وی اطمینان داد که این موضوع تنها یک مشکل فنی است که به زودی برطرف می شود تا زائران ایرانی عمره برای ادای حج عمره به سرزمین وحی بروند.

وزیر خارجه عربستان در پاسخ به اشاره امیر عبداللهیان وی در خصوص اقدام آفریقای جنوبی در طرح شکایت از رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری گفت: باید تا حد امکان به اعمال فشار برای پایان دادن به جنگ علیه غزه ادامه دهیم.

وزرای امور خارجه ایران و عربستان ضمن ابلاغ سلام سران دو کشور به یکدیگر، ادامه رایزنی ها بین دو طرف را سازنده ارزیابی کردند.

امیر عبداللهیان وی ضمن پیگیری سفر ولیعهد سعودی به تهران، از همتای سعودی خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *