1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. حمله جنگنده های انگلیس به تاسیسات…

حمله جنگنده های انگلیس به تاسیسات یمن

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، «ریشی سوناکنخست وزیر انگلیس همچنین در دفاع از تهاجم نظامی به یمن اعلام کرد: نیروی هوایی سلطنتی حملات هدفمندی را علیه تأسیسات نظامی مورد استفاده حوثی های یمن انجام داد.

وزارت دفاع انگلیس نیز اعلام کرد که 2 مرکز در یمن که برای انجام حملات موشکی و پهپاد مورد استفاده قرار گرفت، هدف قرار گرفت.

این وزارتخانه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: چهار رزمنده طوفان FGR4 های نیروی هوایی سلطنتی با هواپیماهای پشتیبانی سوخت گیری «مسافراز بمب های هدایت شونده Paveway IV برای انجام حملات دقیق به 2 تأسیسات حوثی ها استفاده شد.

یکی از این امکانات، واقع درتبدیل شدبرای پرواز در شمال غربی یمن بود هواپیماهای بدون سرنشین برای شناسایی و حمله استفاده می شود. چند ساختمان برای انجام عملیات پهپاد مورد استفاده قرار گرفتند، توسط هواپیمای ما هدف قرار گرفتند.

یکی دیگر از امکاناتی که هدف حمله هواپیمای ما قرار گرفت، فرودگاه نظامی است.یک سال قبل از میلاداطلاعات اطلاعاتی نشان داده است که از این مرکز برای شلیک موشک های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز دریای سرخ استفاده می شد.

در برنامه ریزی این پروازها برای کاهش هرگونه خطر علیه غیرنظامیان دقت ویژه ای صورت گرفت.

جزئیات نتایج این حملات در حال بررسی است، اما نشانه های اولیه حاکی از آن است که توانایی حوثی ها برای تهدید کشتی های تجاری تحت تأثیر قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *