1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. قیمت طلای جهانی به ۲۰۳۴ دلار…

قیمت طلای جهانی به ۲۰۳۴ دلار رسید

قیمت جهانی طلا به 2034 دلار رسید


قیمت طلا در روز جمعه (12 ژانویه) به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و افزایش جذابیت های امن افزایش یافت، اما در حالی که معامله گران امیدها را برای کاهش زودهنگام نرخ بهره آمریکا ارزیابی کردند، برای دومین افت هفتگی در نظر گرفته شد.به گزارش میهن تجارت، قیمت هر اونس طلا روز جمعه با 0.3 درصد افزایش به 2034 دلار و 6 سنت رسید. با این حال، تا کنون 0.6 درصد کاهش یافته است. قیمت طلای آمریکا نزدیک به یک درصد افزایش یافت و به 2038 دلار و 40 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا 0.1 درصد کاهش یافت و شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها دارند جذاب تر کرد.

آمریکا و انگلیس حملاتی را علیه یمن آغاز کردند و عربستان سعودی خواستار خویشتن داری در این حملات شد. داده‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده، بدون احتساب هزینه‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، در دسامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت، اما سرعت افزایش قیمت‌ها از 4 درصد نسبت به سال قبل به 3.9 درصد کاهش یافت که نشان‌دهنده تعدیل مداوم فشار قیمت‌ها است.

انتظار می رود که فدرال رزرو در نشست 30 تا 31 ژانویه نرخ بهره خود را ثابت نگه دارد. بازارهای مالی احتمال کاهش 71 درصدی نرخ بهره را از ماه مارس می بینند.

به گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات گرانبها، هر اونس نقره با 0.6 درصد افزایش به 22.88 دلار، پلاتین با 0.3 درصد افزایش به 917.48 دلار و پالادیوم 0.3 درصد افزایش یافت. به 991.02 دلار رسید.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *