1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. انگلیس از وقوع یک «حادثه» دیگر…

انگلیس از وقوع یک «حادثه» دیگر در دریای سرخ خبر داد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: سازمان تجارت دریایی بریتانیا (UKMTO) بامداد سه شنبه اعلام کرد که گزارش هایی مبنی بر “حادثه” در دریای سرخ گزارش شده است.

این موسسه انگلیسی در شبکه اجتماعی X نوشت که این حادثه در حدود 57 مایل دریایی شمال غربی شهر بندری «عسب» در اریتره رخ داده است.

منابع خبری غربی در اخبار اولیه خود از حمله به کشتی ها در دریای سرخ از کلمه وقوع حادثه استفاده می کنند.

سازمان تجارت دریایی بریتانیا به کشتی‌ها توصیه کرد با “احتیاط” در منطقه حرکت کنند و هرگونه فعالیت مشکوک را به جسد گزارش کنند.

جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

آمریکا و انگلیس به همراه 8 کشور دیگر بامداد روز جمعه 22 ژانویه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به مواضع انصارالله در یمن حمله کردند.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از انصارالله یمن خواسته است تا حملات به محموله های تجاری و خطوط کشتیرانی را متوقف کند. این قطعنامه خواستار خویشتن‌داری برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در دریای سرخ و منطقه است و از همه طرف‌ها می‌خواهد تا تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به بحران از جمله حمایت از گفتگو و روند صلح یمن را تقویت کنند.

نیروی دریایی یمن هشدار داد تا زمانی که تجاوزات این رژیم به غزه و جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین متوقف نشود، به عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *