1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ائمه جمعه تذکرات رهبر انقلاب را…

ائمه جمعه تذکرات رهبر انقلاب را نصب‌العین خود قرار دهند

ائمه جمعه تذکرات رهبر انقلاب را نصب‌العین خود قرار دهند

حجت الاسلام سید احمد محمودی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب و ائمه جمعه، به تشریح نقش مهم ائمه جمعه در غنی سازی اندیشه های حضار در زمینه های سیاسی و سیاسی پرداخت. خطبه های اجتماعی، تصریح کرد: ائمه جمعه به هشدارهای حکیمانه مقام معظم رهبری توجه کنند. توجه بیشتری داشته باشند و خود را به روز کنند، مخاطبان خود را بشناسند و بر اساس آن به موعظه های اخلاقی و سیاسی و تبیین مواضع و رویدادهای جهان بپردازند.

وی افزود: از آنجایی که مخاطبان نماز جمعه از اقشار مختلف جامعه هستند و ممکن است برخی موضوعات برای برخی سنگین یا تکراری باشد، ائمه جمعه باید رضایت همه گروه ها را در نظر گرفته و مطالب را به درستی و مدبرانه ارائه کنند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: ائمه جمعه باید مردم را به قرب الهی و خلوص نیت سوق دهند و به دیدگاه ها و خواسته های مردم توجه کنند و رضایت خداوند را برای این امر در نظر بگیرند.

ائمه جمعه تذکرات رهبر انقلاب را در اولویت قرار دهند

وی در خصوص میزان موفقیت ائمه جمعه در این زمینه گفت: اگرچه ائمه جمعه در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب تلاش می کنند و به وظایف خود عمل می کنند، اما هنوز جای کار زیادی وجود دارد. قطعا باید به تذکرات مقام معظم رهبری اهمیت بیشتری داد و این تذکرات را در اولویت کار خود قرار دهید.

حجت الاسلام محمودی اذعان داشت: مردم جامعه همیشه در صحنه بودند و هستند. لذا ائمه جمعه باید به موقع خط و اطلاع رسانی و تبیین کنند تا دشمن نتواند از خلأ چالش ها و کمبودهای موجود سوء استفاده کند یا از پنجره وارد شود و ضربه بزند.

وی تاکید کرد: معظم له به نکات ظریفی به ائمه جمعه اشاره کردند که همه ائمه جمعه آنها را سرلوحه خود قرار داده و در خطبه های نماز جمعه پیاده کنند.

انتخابات نمونه هایی از بعد سیاسی و اجتماعی تقوا است

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به انتخابات یازدهم اسفند گفت: انتخابات یکی از مصادیق تبیین بعد سیاسی و اجتماعی تقوا است. لذا ائمه جمعه باید بر حضور مردم در صحنه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی تاکید کنند.

وی بیان کرد: با قوی شدن حضور مردم، نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت دینی و مردم سالاری تقویت می شود. طبق روایات و سیره ائمه، حکومت باید از حمایت مردم برخوردار باشد.

حجت الاسلام محمودی با تاکید بر مشارکت مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت خود تصریح کرد: مردم ما همیشه ثابت کرده اند که در همه صحنه ها حضور دارند و اگر کل انتخابات را در تاریخ پس از پیروزی جمع کنیم. در انقلاب اسلامی خواهیم دید که تعداد افراد پای صندوق‌های رای برابر با سال‌های انقلاب است. آمده اند که خیلی مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ائمه جمعه در این ایام تبیین جهاد برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: مردم برای حضور در قانون گذاری، نمایندگان مجلس را خودشان انتخاب کنند.

با بصیرت افزایی مردم بیشتر به شرکت در انتخابات تشویق می شوند

امام جماعت موقت اصفهان تصریح کرد: باید توضیحات لازم داده شود تا مردم با عشق و علاقه پای صندوق های رای بیایند و بدانند که تصمیم گیرنده خود هستند و اگر قانونی تصویب شد نماینده آنها آن را تایید کرده است. با روشنگری، مردم بیشتر تشویق می شوند که پای صندوق های رای بیایند.

وی با اشاره به کاستی ها و کمبودهای موجود در جامعه و تضعیف روحیه مردم توسط دشمنان نظام اسلامی، گفت: هرگز نمی توان گفت که همه چیز آنگونه است که باید باشد و قطعا چالش هایی وجود دارد، بلکه باید دید طرف دیگر قضیه و خدماتی که تاکنون ارائه شده است. این موضوع را به موقع به مردم اطلاع داد و همچنین از بار تحریم ها بر دوش ملت ایران صحبت کرد.

ضرورت فرهنگ سازی در حوزه مدیریت مصرف

حجت الاسلام محمودی به موضوع اسراف که در سخنان مقام معظم رهبری نیز وجود داشت اشاره کرد و یادآور شد: الحمدلله در کشور ما همه چیز فراوان است و برکات فراوان است، اما باید مدیریت شود، یعنی جامعه باید به سمتی بروید که از داده های آن استفاده می کند. بهترین استفاده را داشته باشید.

وی با اشاره به مدیریت مصرف مردم در برخی از کشورهای جهان، اذعان داشت: در کشور ما نیز باید فرهنگ سازی لازم در حوزه مدیریت مصرف انجام شود؛ در حالی که در کشور ما باید فرهنگ سازی شود. ما نعمت های زیادی داریم، اما زیاده خواهی و طمع نمی گذارد فعالیت مدیران ما دیده شود. بنابراین دشمن سوء استفاده می کند و سعی می کند مردم را دلسرد کند. لذا لازم است در این خصوص توضیحات لازم داده شود.

امام جماعت موقت اصفهان با بیان اینکه در گذشته برخی کالاها و اقلام در جامعه نایاب می شد، گفت: امروز شاهد کاهش بارندگی های رحمت الهی و خشکسالی در جامعه هستیم که ممکن است در جامعه تاثیرگذار باشد. عرضه برخی اقلام». مردم باید با همدلی و رعایت احکام دینی و اخلاقی برای رفع این کمبودها و مشکلات کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما مردمانی خوبی هستند و همیشه اولین کسانی هستند که موانع و مشکلات را حل کرده اند. از این رو مسئولان باید به توده های مردم احترام مضاعف داشته باشند و دلایلی برای تشویق آن ها ارائه دهند تا مردم نیز حضور پررنگ تری در انتخابات داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *