1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. دمای نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد…

دمای نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد / سامانه بارشی سه‌شنبه تقویت می‌شود

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، هرمزگان و شرق فارس بارش سیل آسا، افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد خیزش گرد و غبار و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می شود.

وی افزود: روزهای شنبه و یکشنبه در اکثر نقاط کشور جوی آرام و نسبتاً پایدار حاکم خواهد بود و از روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، بارش در شمال غرب، غرب و سواحل غرب آغاز می شود. دریای خزر

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز سه شنبه ضمن تقویت سامانه بارشی، علاوه بر مناطق مذکور، در بخش هایی از ارتفاعات و دامنه های البرز غربی و مرکزی بارندگی ادامه خواهد داشت. و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و همچنین از امروز تا یکشنبه. افزایش نسبی دما در نواحی شمالی کشور رخ می دهد و امروز در خلیج فارس و تنگه هرمز موجی پیش بینی می شود.

ضیائیان خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آب و هوای استان اصفهان نیمه ابری، به تدریج صاف و غبار رقیق، گاهی وزش باد ملایم، حداکثر 17 و حداقل 3- درجه سانتیگراد و در روز شنبه آسمان صاف و رقیق است. غبار، از بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد ملایم با حداکثر 17 و حداقل 5- درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *